COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

19 Jun. 2019leivar.var. %
Euro4.72600.00110.02 %
Dolar SUA4.2193-0.0048-0.11 %
Franc elveţian4.22620.0040.09 %
Liră sterlină5.30650.0140.26 %
Gram de aur182.0719-0.5607-0.31 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
20 Jun., 12:28cotaţievar.var. %
BET8615.632,760.38 %
BET Plus1288.054,860.38 %
BET FI38406.2751,320.13 %
BET NG718.531,740.24 %
BET TR13737.1352,760.39 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
20 Jun., 12:28preţvar.var. %
1. EPT0.0100 0.001011.11 %
2. CMF2.0000 0.15008.11 %
3. UAM1.7500 0.12007.36 %
4. BIO0.3380 0.00501.5 %
5. M34.0000 0.50001.49 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
20 Jun., 12:28preţvar.var. %
1. ELJ0.0780 -0.0070-8.24 %
2. EFO0.1100 -0.0090-7.56 %
3. SIF12.1600 -0.0600-2.7 %
4. WINE23.7000 -0.3000-1.25 %
5. TEL21.0000 -0.2000-0.94 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

10 Iul.valoare titluvar.var. %
1. FDI MONOLITH12.726 euro0.17591.4 %
2. OTP Real Estate & Construction519.0568 lei6.40011.25 %
3. Certinvest BET-FI Index237.59 lei2.080.88 %
4. ERSTE Bond Flexible Romania EUR12.1922 euro0.10050.83 %
5. OTP Global Mix11.2821 lei0.08730.78 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

20 Jun., 12:34askmin.max.
EURUSD1.130071.119671.13008
GBPUSD1.272201.257051.27253
USDCHF0.987060.987060.99860
USDJPY107.791107.457108.484
EURRON4.73324.71784.7355
USDRON4.18924.17994.2171

Indici bursieri internaţionali

20 Jun., 12:34askmin.max.
DJI30267722677226772
SP5002960.02960.02960.0
DAX12414.312266.912424.6
FTSE1007369.07320.07375.0
AU200663766376637
JP225215632156321563

Metale

20 Jun., 12:34askmin.max.
GOLD1381.961341.201393.77
SILVER15.4314.9015.43
PLATINUM823.60792.25823.60
PALLADIUM1522.751480.151522.75
COPPER272.03267.18272.28

Petrol şi derivate

20 Jun., 12:34askmin.max.
OIL WTI55.7453.5055.84
OIL BRENT62.8060.6863.10
NATGAS2.2922.2582.349
GASOLINE174.91167.87175.22
HEATINGOIL188.22182.14188.22
Ediţia din 20.06.2019
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro