Grupa A
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Brazilia
3
2
1
0
7-2
7
2.
Mexic
3
2
1
0
4-1
7
3.
Croația
3
1
0
2
6-6
3
4.
Camerun
3
0
0
3
1-9
0

Joi, 12 iunie ora 23:00
Brazilia
3 - 1
Croația

Vineri, 13 iunie ora 19:00
Mexic
1 - 0
Camerun

Marți, 17 iunie ora 22:00
Brazilia
0 - 0
Mexic

Joi, 19 iunie ora 01:00
Camerun
0 - 4
Croația

Luni, 23 iunie ora 23:00
Camerun
1 - 4
Brazilia

Luni, 23 iunie ora 23:00
Croația
1 - 3
Mexic


Grupa B
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Olanda
3
3
0
0
10-3
9
2.
Chile
3
2
0
1
5-3
6
3.
Spania
3
1
0
2
4-7
3
4.
Australia
3
0
0
3
3-9
0

Vineri, 13 iunie ora 22:00
Spania
1 - 5
Olanda

Sâmbătă, 14 iunie ora 01:00
Chile
3 - 1
Australia

Miercuri, 18 iunie ora 19:00
Australia
2 - 3
Olanda

Miercuri, 18 iunie ora 22:00
Spania
0 - 2
Chile

Luni, 23 iunie ora 19:00
Olanda
2 - 0
Chile

Luni, 23 iunie ora 19:00
Australia
0 - 3
Spania


Grupa C
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Columbia
3
3
0
0
9-2
9
2.
Grecia
3
1
1
1
2-4
4
3.
Coasta de Fildeș
3
1
0
2
4-5
3
4.
Japonia
3
0
1
2
2-6
1

Sâmbătă, 14 iunie ora 19:00
Columbia
3 - 0
Grecia

Duminică, 15 iunie ora 04:00
Coasta de Fildeș
2 - 1
Japonia

Joi, 19 iunie ora 19:00
Columbia
2 - 1
Coasta de Fildeș

Vineri, 20 iunie ora 01:00
Japonia
0 - 0
Grecia

Marți, 24 iunie ora 23:00
Japonia
1 - 4
Columbia

Marți, 24 iunie ora 23:00
Grecia
2 - 1
Coasta de Fildeș


Grupa D
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Costa Rica
3
2
1
0
4-1
7
2.
Uruguay
3
2
0
1
4-4
6
3.
Italia
3
1
0
2
2-3
3
4.
Anglia
3
0
1
2
2-4
1

Sâmbătă, 14 iunie ora 22:00
Uruguay
1 - 3
Costa Rica

Duminică, 15 iunie ora 01:00
Anglia
1 - 2
Italia

Joi, 19 iunie ora 22:00
Uruguay
2 - 1
Anglia

Vineri, 20 iunie ora 19:00
Italia
0 - 1
Costa Rica

Marți, 24 iunie ora 19:00
Italia
0 - 1
Uruguay

Marți, 24 iunie ora 19:00
Costa Rica
0 - 0
Anglia



Grupa E
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Franța
3
2
1
0
8-2
7
2.
Elveția
3
2
0
1
7-6
6
3.
Ecuador
3
1
1
1
3-3
4
4.
Honduras
3
0
0
3
1-8
0

Duminică, 15 iunie ora 19:00
Elveția
2 - 1
Ecuador

Duminică, 15 iunie ora 22:00
Franța
3 - 0
Honduras

Vineri, 20 iunie ora 22:00
Elveția
2 - 5
Franța

Sâmbătă, 21 iunie ora 01:00
Honduras
1 - 2
Ecuador

Miercuri, 25 iunie ora 23:00
Honduras
0 - 3
Elveția

Miercuri, 25 iunie ora 23:00
Ecuador
0 - 0
Franța



Grupa F
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Argentina
3
3
0
0
6-3
9
2.
Nigeria
3
1
1
1
3-3
4
3.
Bosnia
3
1
0
2
4-4
3
4.
Iran
3
0
1
2
1-4
1

Luni, 16 iunie ora 01:00
Argentina
2 - 1
Bosnia

Luni, 16 iunie ora 22:00
Iran
0 - 0
Nigeria

Sâmbătă, 21 iunie ora 19:00
Argentina
1 - 0
Iran

Duminică, 22 iunie ora 01:00
Nigeria
1 - 0
Bosnia

Miercuri, 25 iunie ora 19:00
Nigeria
2 - 3
Argentina

Miercuri, 25 iunie ora 19:00
Bosnia
3 - 1
Iran



Grupa G
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Germania
3
2
1
0
7-2
7
2.
Statele Unite
3
1
1
1
4-4
4
3.
Portugalia
3
1
1
1
4-7
4
4.
Ghana
3
0
1
2
4-6
1

Luni, 16 iunie ora 19:00
Germania
4 - 0
Portugalia

Marți, 17 iunie ora 01:00
Ghana
1 - 2
Statele Unite

Sâmbătă, 21 iunie ora 22:00
Germania
2 - 2
Ghana

Luni, 23 iunie ora 01:00
Statele Unite
2 - 2
Portugalia

Joi, 26 iunie ora 19:00
Statele Unite
0 - 1
Germania

Joi, 26 iunie ora 19:00
Portugalia
2 - 1
Ghana



Grupa H
 
vezi aici loturile echipelor
jocuri
victorii
egaluri
înfringeri
golaveraj
puncte
1.
Belgia
3
3
0
0
4-1
9
2.
Algeria
3
1
1
1
6-5
4
3.
Rusia
3
0
2
1
2-3
2
4.
Coreea de Sud
3
0
1
2
3-6
1

Marți, 17 iunie ora 19:00
Belgia
2 - 1
Algeria

Miercuri, 18 iunie ora 01:00
Rusia
1 - 1
Coreea de Sud

Duminică, 22 iunie ora 19:00
Belgia
1 - 0
Rusia

Duminică, 22 iunie ora 22:00
Coreea de Sud
2 - 4
Algeria

Joi, 26 iunie ora 23:00
Coreea de Sud
0 - 1
Belgia

Joi, 26 iunie ora 23:00
Algeria
1 - 1
Rusia



Optimi de finala

Optime de finala 1 Sâmbătă, 28 iunie, ora 19:00
1 - 1
3 - 2
penalty

Optime de finala 2 Sâmbătă, 28 iunie, ora 23:00
2 - 0

Optime de finala 3 Duminică, 29 iunie, ora 19:00
2 - 1

Optime de finala 4 Duminică, 29 iunie, ora 23:00
Costa Rica
Loc 1 Grupa D
1 - 1
5 - 3
penalty

Optime de finala 5 Luni, 30 iunie, ora 19:00
2 - 0

Optime de finala 6 Luni, 30 iunie, ora 23:00
2 - 1
prelungiri

Optime de finala 7 Marți, 1 iulie, ora 19:00
Argentina
Loc 1 Grupa F
1 - 0
prelungiri

Optime de finala 8 Marți, 1 iulie, ora 23:00
2 - 1
prelungiri
Statele Unite
Loc 2 Grupa G



Sferturi de finala

Sfert de finala 1 Vineri, 4 iulie, ora 23:00
Brazilia
Optime 1
2 - 1
Columbia
Optime 2

Sfert de finala 2 Vineri, 4 iulie, ora 19:00
Franța
Optime 5
0 - 1
Germania
Optime 6

Sfert de finala 3 Sâmbătă, 5 iulie, ora 23:00
Olanda
Optime 3
0 - 0
4 - 3
penalty
Costa Rica
Optime 4

Sfert de finala 4 Sâmbătă, 5 iulie, ora 19:00
Argentina
Optime 7
1 - 0
Belgia
Optime 8



Semifinale

Semifinala 1 Marți, 8 iulie, ora 23:00
Brazilia
Sfert 1
1 - 7
Germania
Sfert 2

Semifinala 2 Miercuri, 9 iulie, ora 23:00
Olanda
Sfert 3
0 - 0
2 - 4
penalty
Argentina
Sfert 4


Finale

Finala mică Sâmbătă, 12 iulie, ora 23:00
0 - 3

Finala Duminică, 13 iulie, ora 22:00
1 - 0