Joi, 12 iunie
Grupa A ora 23:00
Brazilia
3 - 1
Croația

Vineri, 13 iunie
Grupa A ora 19:00
Mexic
1 - 0
Camerun

Grupa B ora 22:00
Spania
1 - 5
Olanda

Sâmbăta, 14 iunie
Grupa B ora 01:00
Chile
3 - 1
Australia

Grupa C ora 19:00
Columbia
3 - 0
Grecia

Grupa D ora 22:00
Uruguay
1 - 3
Costa Rica

Duminică, 15 iunie
Grupa D ora 01:00
Anglia
1 - 2
Italia

Grupa C ora 04:00
Coasta de Fildeș
2 - 1
Japonia

Grupa E ora 19:00
Elveția
2 - 1
Ecuador

Grupa E ora 22:00
Franța
3 - 0
Honduras

Luni, 16 iunie
Grupa F ora 01:00
Argentina
2 - 1
Bosnia

Grupa G ora 19:00
Germania
4 - 0
Portugalia

Grupa F ora 22:00
Iran
0 - 0
Nigeria

Marți, 17 iunie
Grupa G ora 01:00
Ghana
1 - 2
Statele Unite

Grupa H ora 19:00
Belgia
2 - 1
Algeria

Grupa A ora 22:00
Brazilia
0 - 0
Mexic

Miercuri, 18 iunie
Grupa H ora 01:00
Rusia
1 - 1
Coreea de Sud

Grupa B ora 19:00
Australia
2 - 3
Olanda

Grupa B ora 22:00
Spania
0 - 2
Chile

Joi, 19 iunie
Grupa A ora 01:00
Camerun
0 - 4
Croația

Grupa C ora 19:00
Columbia
2 - 1
Coasta de Fildeș

Grupa D ora 22:00
Uruguay
2 - 1
Anglia

Vineri, 20 iunie
Grupa C ora 01:00
Japonia
0 - 0
Grecia

Grupa D ora 19:00
Italia
0 - 1
Costa Rica

Grupa E ora 22:00
Elveția
2 - 5
Franța

Sâmbăta, 21 iunie
Grupa E ora 01:00
Honduras
1 - 2
Ecuador

Grupa F ora 19:00
Argentina
1 - 0
Iran

Grupa G ora 22:00
Germania
2 - 2
Ghana

Duminică, 22 iunie
Grupa F ora 01:00
Nigeria
1 - 0
Bosnia

Grupa H ora 19:00
Belgia
1 - 0
Rusia

Grupa H ora 22:00
Coreea de Sud
2 - 4
Algeria

Luni, 23 iunie
Grupa G ora 01:00
Statele Unite
2 - 2
Portugalia

Grupa B ora 19:00
Olanda
2 - 0
Chile

Grupa B ora 19:00
Australia
0 - 3
Spania

Grupa A ora 23:00
Camerun
1 - 4
Brazilia

Grupa A ora 23:00
Croația
1 - 3
Mexic

Marți, 24 iunie
Grupa D ora 19:00
Italia
0 - 1
Uruguay

Grupa D ora 19:00
Costa Rica
0 - 0
Anglia

Grupa C ora 23:00
Japonia
1 - 4
Columbia

Grupa C ora 23:00
Grecia
2 - 1
Coasta de Fildeș

Miercuri, 25 iunie
Grupa F ora 19:00
Nigeria
2 - 3
Argentina

Grupa F ora 19:00
Bosnia
3 - 1
Iran

Grupa E ora 23:00
Honduras
0 - 3
Elveția

Grupa E ora 23:00
Ecuador
0 - 0
Franța

Joi, 26 iunie
Grupa G ora 19:00
Statele Unite
0 - 1
Germania

Grupa G ora 19:00
Portugalia
2 - 1
Ghana

Grupa H ora 23:00
Coreea de Sud
0 - 1
Belgia

Grupa H ora 23:00
Algeria
1 - 1
Rusia

Sâmbăta, 28 iunie
Optime de finală 1 ora 19:00
1 - 1
3 - 2
penalty

Optime de finală 2 ora 23:00
2 - 0

Duminică, 29 iunie
Optime de finală 3 ora 19:00
2 - 1

Optime de finală 4 ora 23:00
Costa Rica
Loc 1 Grupa D
1 - 1
5 - 3
penalty

Luni, 30 iunie
Optime de finală 5 ora 19:00
2 - 0

Optime de finală 6 ora 23:00
2 - 1
prelungiri

Marți, 1 iulie
Optime de finală 7 ora 19:00
Argentina
Loc 1 Grupa F
1 - 0
prelungiri

Optime de finală 8 ora 23:00
2 - 1
prelungiri
Statele Unite
Loc 2 Grupa G

Vineri, 4 iulie
Sfert de finală 2 ora 21:00
Franța
Optime 5
0 - 1
Germania
Optime 6

Sfert de finală 1 ora 23:00
Brazilia
Optime 1
2 - 1
Columbia
Optime 2

Sâmbătă, 5 iulie
Sfert de finală 4 ora 21:00
Argentina
Optime 7
1 - 0
Belgia
Optime 8

Sfert de finală 3 ora 23:00
Olanda
Optime 3
0 - 0
4 - 3
penalty
Costa Rica
Optime 4

Marți, 8 iulie
Semifinală 1 ora 23:00
Brazilia
Sfert 1
1 - 7
Germania
Sfert 2

Miercuri, 9 iulie
Semifinală 2 ora 23:00
Olanda
Sfert 3
0 - 0
2 - 4
penalty
Argentina
Sfert 4

Sâmbătă, 12 iulie
Finala mică ora 23:00
0 - 3

Duminică, 13 iulie
Finala ora 23:00
1 - 0