Vineri, 10 iunie
Grupa A ora 22:00
Franța
2 - 1
România

Sâmbătă, 11 iunie
Grupa A ora 16:00
Albania
0 - 1
Elveția

Grupa B ora 19:00
Țara Galilor
2 - 1
Slovacia

Grupa B ora 22:00
Anglia
1 - 1
Rusia

Duminică, 12 iunie
Grupa D ora 16:00
Turcia
0 - 1
Croația

Grupa C ora 19:00
Polonia
1 - 0
Irlanda de Nord

Grupa C ora 22:00
Germania
2 - 0
Ucraina

Luni, 13 iunie
Grupa D ora 16:00
Spania
1 - 0
Cehia

Grupa E ora 16:00
Irlanda
1 - 1
Suedia

Grupa E ora 22:00
Belgia
0 - 2
Italia

Marți, 14 iunie
Grupa F ora 19:00
Austria
0 - 2
Ungaria

Grupa F ora 22:00
Portugalia
1 - 1
Islanda

Miercuri, 15 iunie
Grupa B ora 16:00
Rusia
1 - 2
Slovacia

Grupa A ora 19:00
România
1 - 1
Elveția

Grupa A ora 22:00
Franța
2 - 0
Albania

Joi, 16 iunie
Grupa B ora 16:00
Anglia
2 - 1
Țara Galilor

Grupa C ora 19:00
-
Ucraina
0 - 2
Irlanda de Nord

Grupa C ora 22:00
Germania
0 - 0
Polonia

Vineri, 17 iunie
Grupa E ora 16:00
-
Italia
1 - 0
Suedia

Grupa D ora 19:00
-
Cehia
2 - 2
Croația

Grupa D ora 22:00
Spania
3 - 0
Turcia

Sâmbata, 18 iunie
Grupa E ora 16:00
Belgia
3 - 0
Irlanda

Grupa F ora 19:00
Islanda
1 - 1
Ungaria

Grupa F ora 22:00
Portugalia
0 - 0
Austria

Duminică, 19 iunie
Grupa A ora 22:00
Elveția
0 - 0
Franța

Grupa A ora 22:00
România
0 - 1
Albania

Luni, 20 iunie
Grupa B ora 22:00
Slovacia
0 - 0
Anglia

Grupa B ora 22:00
Rusia
0 - 3
Țara Galilor

Marți, 21 iunie
Grupa D ora 19:00
Irlanda de Nord
0 - 1
Germania

Grupa C ora 19:00
Ucraina
0 - 1
Polonia

Grupa D ora 22:00
Croația
2 - 1
Spania

Grupa D ora 22:00
Cehia
0 - 2
Turcia

Miercuri, 22 iunie
Grupa F ora 19:00
Ungaria
3 - 3
Portugalia

Grupa F ora 19:00
-
Islanda
2 - 1
Austria

Grupa E ora 22:00
Suedia
0 - 1
Belgia

Grupa E ora 22:00
Italia
0 - 1
Irlanda

Sâmbătă, 25 iunie
Optime de finală 1 ora 16:00
Elveția
Locul doi Grupa A
1 - 1
4 - 5
penalty
Polonia
Locul doi Grupa C

Optime de finală 2 ora 19:00
Țara Galilor
Locul unu Grupa B
1 - 0
Irlanda de Nord
Locul trei Grupa C

Optime de finală 3 ora 22:00
Croația
Locul unu Grupa D
0 - 1
prelungiri
Portugalia
Locul trei Grupa F

Duminică, 26 iunie
Optime de finală 4 ora 16:00
Franța
Locul unu Grupa A
2 - 1
Irlanda
Locul trei Grupa E

Optime de finală 5 ora 19:00
Germania
Locul unu Grupa C
3 - 0
Slovacia
Locul trei Grupa B

Optime de finală 6 ora 22:00
Ungaria
Locul unu Grupa F
0 - 4
Belgia
Locul doi Grupa E
Luni, 27 iunie
Optime de finală 7 ora 19:00
Italia
Locul unu Grupa E
2 - 0
Spania
Locul doi Grupa D

Optime de finală 8 ora 22:00
Anglia
Locul doi Grupa B
1 - 2
Islanda
Locul doi Grupa F

Joi, 30 iunie
Sfert de finală 1 ora 22:00
Polonia
optime 1
1 - 1
3 - 5
penalty
Portugalia
optime 3

Vineri, 1 iulie
Sfert de finală 2 ora 22:00
Țara Galilor
optime 2
3 - 1
Belgia
optime 6

Sâmbătă, 2 iulie
Sfert de finală 3 ora 22:00
Germania
optime 5
1 - 1
6 - 5
penalty
Italia
optime 7

Duminică, 3 iulie
Sfert de finală 4 ora 22:00
Franța
optime 4
5 - 2
Islanda
optime 8

Miercuri, 6 iulie
Semifinală 1 ora 22:00
Portugalia
sfert 1
2 - 0
Țara Galilor
sfert 2

Joi, 7 iulie
Semifinală 2 ora 22:00
Germania
sfert 3
0 - 2
Franța
sfert 4

Duminică, 10 iulie
Finala ora 22:00
Portugalia
semifinală 1
1 - 0
prelungiri
Franța
semifinală 2