"Aeroflot" nu a părăsit lupta pentru "Alitalia"

Alina Vasiescu
Ziarul BURSA #Internaţional / 20 iunie 2007

Compania aeriană "Alitalia", al cărei pachet majoritar a fost scos la privatizare, neagă informaţiile apărute ieri în presă în privinţa ieşirii din cursă a societăţii ruse de profil "Aeroflot". Reprezentanţii "Alitalia" au declarat: " nu a renunţat la licitaţia de privatizare. Ştim că şi a negat informaţiile apărute în acest sens".

Purtătorul de cuvânt al "Aeroflot", Irina Dannenber, care a negat că societatea rusă a ieşit din cursa de privatizare a "Alitalia", a declarat că problema va fi luată în discuţie în cadrul unei reuniuni a consiliului director, însă nu a specificat când va avea loc aceasta.

"Alitalia", înfiinţată în 1947, a înregistrat pierderi de 3,2 miliarde de euro în perioada 1996-2006, din care 380 milioane de euro în 2006. Guvernul de la Roma scoate la vânzare între 39,9% şi 49,9% din "Alitalia".

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
danescu.ro
aages.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

19 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2391
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5710
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6731
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0505
Gram de aur (XAU)Gram de aur612.0168

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb