COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

17 Jan. 2020leivar.var. %
Euro4.7792-0.0003-0.01 %
Dolar SUA4.29760.01450.34 %
Franc elveţian4.4485-0.0007-0.02 %
Liră sterlină5.60740.01540.28 %
Gram de aur215.04760.93390.44 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

17 Jan., 17:50cotaţievar.var. %
BET10087.4212,620.13 %
BET Plus1507.041,920.13 %
BET FI50811.11890,541.78 %
BET NG782.612,170.28 %
BET TR16145.3520,20.13 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

17 Jan., 17:50preţvar.var. %
1. NAPO4.7000 0.520012.44 %
2. PTR0.3780 0.02406.78 %
3. EFO0.1310 0.00604.8 %
4. SCD3.2800 0.14004.46 %
5. DAFR0.0200 0.00084.17 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

17 Jan., 17:50preţvar.var. %
1. EPT0.0080 -0.0005-5.88 %
2. PREB0.6300 -0.0200-3.08 %
3. ELJ0.1100 -0.0030-2.65 %
4. M36.4000 -0.6000-1.62 %
5. ELMA0.1590 -0.0020-1.24 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

15 Ian.valoare titluvar.var. %
1. Certinvest BET-FI Index300.58 lei12.084.19 %
2. OTP Real Estate & Construction532.6673 lei8.91171.7 %
3. Active Dinamic5.9532 lei0.09461.61 %
4. Certinvest XT Index190.9 lei31.6 %
5. FDI Star Next7.5172 lei0.11791.59 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

17 Jan., 23:50askmin.max.
EURUSD1.109111.108611.11424
GBPUSD1.301141.300741.31185
USDCHF0.967790.964170.96946
USDJPY110.167110.044110.286
EURRON4.77874.77684.7803
USDRON4.311774.286544.31177

Indici bursieri internaţionali

17 Jan., 23:50askmin.max.
DJI3029311.4829277.9429401.40
SP5003323.853315.733329.61
DAX13539.9313457.9113557.76
FTSE1007685.537618.557689.51
JP22524060.0824003.6624083.92

Metale

17 Jan., 23:50askmin.max.
GOLD1556.8901549.3501561.180
SILVER18.02417.89818.166
PLATINUM1024.001001.901028.40
PALLADIUM2488.802358.052535.04

Petrol şi derivate

17 Jan., 23:50askmin.max.
OIL WTI58.8458.2758.96
OIL BRENT65.6765.0165.67
NATGAS1.9881.9812.046
Ediţia din 17.01.2020
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro