COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

17 Iul. 2024leivar.var. %
Euro4.96810.00260.05 %
Dolar SUA4.5404-0.0151-0.33 %
Franc elveţian5.11410.02680.53 %
Liră sterlină5.92150.01190.2 %
Gram de aur361.06783.34920.94 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
17 Iul., 13:41cotaţievar.var. %
BET18590.6713,130.07 %
BET Plus2748.020,860.03 %
BET FI60907.71607,661.01 %
BET NG1327.19-2,57-0.19 %
BET TR40623.0630,440.07 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
17 Iul., 13:41preţvar.var. %
1. EVER1.5100 0.04503.07 %
2. BRM3.0600 0.06002 %
3. LION2.8200 0.04001.44 %
4. SAFE2.4400 0.03001.24 %
5. EL16.3000 0.20001.24 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
17 Iul., 13:41preţvar.var. %
1. COMI0.0055 -0.0005-8.33 %
2. TUFE0.2900 -0.0200-6.45 %
3. CBC103.0000 -7.0000-6.36 %
4. SNO6.6000 -0.3500-5.04 %
5. ELJ0.1750 -0.0090-4.89 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

15 Iul.valoare titluvar.var. %
1. FDI Audas Piscator28.7520 euro1.28284.67 %
2. OTP Real Estate & Construction Clasa E85.9131 euro2.71763.27 %
3. OTP Real Estate & Construction Clasa L425.7654 lei13.17633.19 %
4. Certinvest BET-FI Index391.43 lei6.691.74 %
5. FONDUL DESCHIS DE INVESTITII ETF ENERGIE PATRIA-TRADEVILLE7.6472 lei0.10521.39 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

17 Iul., 13:40askmin.max.
EURUSD1.093951.089461.09448
GBPUSD1.303761.295901.30441
USDCHF0.887630.886860.89425
USDJPY156.552156.096158.618
EURRON4.96784.96644.9703
USDRON4.543184.536164.55837

Indici bursieri internaţionali

17 Iul., 13:40askmin.max.
DJI3040874.8540820.9740993.44
SP5005626.975617.595666.26
DAX18467.1118438.0218581.69
FTSE1008166.628130.218203.61
JP22540521.0540411.9541592.85

Metale

17 Iul., 13:40askmin.max.
GOLD2471.7902461.6802482.330
SILVER30.95030.71231.419
PLATINUM1022.40998.601022.60
PALLADIUM985.00950.44985.00

Petrol şi derivate

17 Iul., 13:40askmin.max.
OIL WTI81.1880.4981.18
OIL BRENT83.3382.7783.41
NATGAS2.2112.1792.211
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro