COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

06 Apr. 2020leivar.var. %
Euro4.8280-0.0006-0.01 %
Dolar SUA4.4671-0.0003-0.01 %
Franc elveţian4.5696-0.0079-0.17 %
Liră sterlină5.49260.00680.12 %
Gram de aur234.75663.26051.41 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

06 Apr., 17:50cotaţievar.var. %
BET7706.49180,892.4 %
BET Plus1154.0727,792.47 %
BET FI38979.01958,282.52 %
BET NG604.5413,192.23 %
BET TR12336.18289,622.4 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

06 Apr., 17:50preţvar.var. %
1. BRK0.0776 0.00709.92 %
2. EBS81.1000 6.00007.99 %
3. OIL0.1610 0.01107.33 %
4. ATB0.5150 0.03507.29 %
5. ALU0.6900 0.04506.98 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - scădere

06 Apr., 17:50preţvar.var. %
1.   %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

02 Apr.valoare titluvar.var. %
1. OTP Expert13.3606584 lei0.13961.06 %
2. BT Index Romania ROTX13.117 lei0.1060.81 %
3. OTP AvantisRO10.6570 lei0.08610.81 %
4. ETF - BET Tradeville9.8800 lei0.07830.8 %
5. Certinvest BET Index166.5 lei1.290.78 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

06 Apr., 21:25askmin.max.
EURUSD1.080201.076811.08352
GBPUSD1.231281.220961.23269
USDCHF0.978060.975360.97961
USDJPY108.968108.349109.378
EURRON4.83004.81784.8419
USDRON4.474154.457884.48430

Indici bursieri internaţionali

06 Apr., 21:25askmin.max.
DJI3022252.2021069.7522335.30
SP5002627.182494.732637.18
DAX10104.909616.2510122.60
FTSE1005595.405426.455615.60
JP22518745.8217676.7018794.83

Metale

06 Apr., 21:25askmin.max.
GOLD1656.8971608.6731659.620
SILVER14.98414.23514.993
PLATINUM740.29719.77740.29
PALLADIUM2170.422093.582207.46

Petrol şi derivate

06 Apr., 21:25askmin.max.
OIL WTI26.0825.0827.97
OIL BRENT29.4327.1330.37
NATGAS1.7921.6811.794
Ediţia din 06.04.2020
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro