COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

27 Oct. 2020leivar.var. %
Euro4.87410.0010.02 %
Dolar SUA4.12640.0040.1 %
Franc elveţian4.5376-0.0097-0.21 %
Liră sterlină5.3742-0.0146-0.27 %
Gram de aur252.0199-0.3063-0.12 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

27 Oct., 17:50cotaţievar.var. %
BET8784.1433,390.38 %
BET Plus1314.514,950.38 %
BET FI39707.1314,140.04 %
BET NG647.591,980.31 %
BET TR14771.1156,320.38 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

27 Oct., 17:50preţvar.var. %
1. UZT1.4800 0.140010.45 %
2. EPT0.0100 0.00055.26 %
3. EBS88.0000 3.00003.53 %
4. DAFR0.0136 0.00043.03 %
5. RPH0.2240 0.00602.75 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

27 Oct., 17:50preţvar.var. %
1. TUFE0.2980 -0.0200-6.29 %
2. RRC0.0400 -0.0010-2.44 %
3. BIO0.3860 -0.0080-2.03 %
4. ARS4.2200 -0.0800-1.86 %
5. SFG12.5000 -0.2000-1.57 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

23 Oct.valoare titluvar.var. %
1. FDI Audas Piscator14.4931 euro0.37732.67 %
2. FDI Napoca *0.5833 lei0.00340.59 %
3. OTP Expert14.9792739 lei0.07960.53 %
4. OTP Premium Return Clasa E10.3571 euro0.02540.25 %
5. OTP Premium Return Clasa L **12.9713 lei0.03190.25 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

27 Oct., 20:14askmin.max.
EURUSD1.182771.179611.18386
GBPUSD1.306431.300081.30793
USDCHF0.906620.906100.90970
USDJPY104.434104.385104.886
EURRON4.87634.86184.8816
USDRON4.123904.111154.13023

Indici bursieri internaţionali

27 Oct., 20:14askmin.max.
DJI3027606.7427508.3127818.12
SP5003403.323389.373418.43
DAX12028.6412016.1012279.13
FTSE1005728.835718.045815.39
JP22523426.7323232.1523526.78

Metale

27 Oct., 20:14askmin.max.
GOLD1909.0401897.9301911.340
SILVER24.46124.19224.609
PLATINUM889.01871.80889.01
PALLADIUM2349.462314.172382.60

Petrol şi derivate

27 Oct., 20:14askmin.max.
OIL WTI34.2433.1434.37
OIL BRENT41.2440.3441.41
NATGAS3.3523.2023.355
Ediţia din 27.10.2020
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Protecţia Consumatorilor

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro