COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

21 Aug. 2019leivar.var. %
Euro4.7274-0.0031-0.07 %
Dolar SUA4.2601-0.0081-0.19 %
Franc elveţian4.3460-0.0133-0.31 %
Liră sterlină5.16830.00290.06 %
Gram de aur205.3780-0.924-0.45 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

21 Aug., 17:50cotaţievar.var. %
BET9144.3384,060.93 %
BET Plus1365.6612,220.9 %
BET FI40435.89455,31.14 %
BET NG739.185,860.8 %
BET TR14635.44134,30.93 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

21 Aug., 17:50preţvar.var. %
1. PREB0.4340 0.01804.33 %
2. EPT0.0125 0.00054.17 %
3. EFO0.1030 0.00303 %
4. SIF12.3200 0.06002.65 %
5. RMAH0.3880 0.00802.11 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

21 Aug., 17:50preţvar.var. %
1. STZ0.2340 -0.0260-10 %
2. ALU0.7100 -0.0140-1.93 %
3. CBC12.0000 -0.2000-1.64 %
4. RRC0.0470 -0.0005-1.05 %
5. CEON0.3880 -0.0040-1.02 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

19 Aug.valoare titluvar.var. %
1. OTP Real Estate & Construction524.8156 lei5.71421.1 %
2. FDI Audas Piscator15.9294 euro0.12040.76 %
3. FDI MONOLITH13.2204 euro0.07240.55 %
4. YOU INVEST Active EUR27.2436 euro0.11790.43 %
5. YOU INVEST Balanced EUR27.0885 euro0.09150.34 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

21 Aug., 19:09askmin.max.
EURUSD1.110131.108731.11065
GBPUSD1.214221.211161.21775
USDCHF0.981440.977020.98150
USDJPY106.505106.185106.589
EURRON4.73414.71454.7341
USDRON4.26594.24864.2659

Indici bursieri internaţionali

21 Aug., 19:09askmin.max.
DJI30262392588526264
SP5002927.12894.22929.4
DAX11800.911612.111817.4
FTSE1007191.57091.87204.0
AU200646864166471
JP225206922069220692

Metale

21 Aug., 19:09askmin.max.
GOLD1504.481496.351507.94
SILVER17.1716.9817.18
PLATINUM862.90837.60862.90
PALLADIUM1469.151454.951488.05
COPPER258.78257.03258.83

Petrol şi derivate

21 Aug., 19:09askmin.max.
OIL WTI56.1955.6557.11
OIL BRENT60.3359.4160.92
NATGAS2.1812.1532.230
GASOLINE156.74152.68158.04
HEATINGOIL187.63183.15188.48
Ediţia din 21.08.2019
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro