COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

30 Sep. 2022leivar.var. %
Euro4.94900.00040.01 %
Dolar SUA5.0469-0.0558-1.09 %
Franc elveţian5.1652-0.0408-0.78 %
Liră sterlină5.63670.08651.56 %
Gram de aur270.72530.18090.07 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
30 Sep., 17:50cotaţievar.var. %
BET10639.4189,970.85 %
BET Plus1588.3312,70.81 %
BET FI47213.19115,10.24 %
BET NG825.5423,092.88 %
BET TR20685.99175,330.85 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
30 Sep., 17:50preţvar.var. %
1. COMI0.0055 0.000510 %
2. IMP0.4200 0.03007.69 %
3. RRC0.0770 0.00506.94 %
4. SNP0.4180 0.01954.89 %
5. EVER1.2650 0.05004.12 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
30 Sep., 17:50preţvar.var. %
1. CMF1.5000 -0.1700-10.18 %
2. PPL12.8000 -1.2000-8.57 %
3. MCAB0.1400 -0.0075-5.08 %
4. DAFR0.0132 -0.0006-4.35 %
5. SIF41.2150 -0.0450-3.57 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

28 Sep.valoare titluvar.var. %
1. OTP Dinamic Clasa L54.9450 lei0.90281.67 %
2. OTP Dinamic Clasa E9.2407 euro0.13951.53 %
3. OTP ComodisRO19.4341 lei0.01880.1 %
4. FDI Patria Obligatiuni14.3079 lei0.01360.1 %
5. ERSTE Liquidity RON12.6508 lei0.00690.05 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

30 Sep., 23:55askmin.max.
EURUSD0.980050.973430.98538
GBPUSD1.115681.102491.12341
USDCHF0.987360.973670.98763
USDJPY144.803144.200144.804
EURRON4.94854.94454.9494
USDRON5.061995.019455.08069

Indici bursieri internaţionali

30 Sep., 23:55askmin.max.
DJI3028775.3028714.5529492.70
SP5003592.513583.053680.17
DAX11975.9511916.6612137.35
FTSE1006825.426817.146956.09
JP22525961.1625798.0026246.85

Metale

30 Sep., 23:55askmin.max.
GOLD1661.0801659.2001675.330
SILVER19.04418.76719.280
PLATINUM868.29855.68878.04
PALLADIUM2182.002149.002228.20

Petrol şi derivate

30 Sep., 23:55askmin.max.
OIL WTI80.0479.4782.88
OIL BRENT86.4286.0689.73
NATGAS6.8966.7987.130
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Protecţia Consumatorilor

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Apanova
BTPay
Electromagnetica
arsc.ro
ccib.ro
Cotaţii Emitenţi BVB
Bursele din regiune
cnipmmr.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo