COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

16 Sep. 2021leivar.var. %
Euro4.94820.00010 %
Dolar SUA4.20410.01980.47 %
Franc elveţian4.5494-0.0125-0.27 %
Liră sterlină5.80910.02120.37 %
Gram de aur240.3689-2.0799-0.86 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
16 Sep., 14:17cotaţievar.var. %
BET12323.2735,150.29 %
BET Plus1840.855,080.28 %
BET FI52006.04204,250.39 %
BET NG798.63,660.46 %
BET TR21678.3565,370.3 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
16 Sep., 14:17preţvar.var. %
1. MCAB5.7500 0.600011.65 %
2. SOCP0.4400 0.01403.29 %
3. ARTE12.3000 0.30002.5 %
4. ELGS0.8300 0.02002.47 %
5. OIL0.1835 0.00351.94 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
16 Sep., 14:17preţvar.var. %
1. SFG16.8500 -0.7000-3.99 %
2. EFO0.1430 -0.0045-3.05 %
3. PPL7.9000 -0.1500-1.86 %
4. DIGI37.5000 -0.5000-1.32 %
5. TRP1.2900 -0.0140-1.07 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

14 Sep.valoare titluvar.var. %
1. FDI Omninvest3.6183 lei0.01790.5 %
2. FDI TehnoGlobinvest1460.6026 lei6.92280.48 %
3. FDI Audas Piscator16.2770 euro0.05560.34 %
4. BT Index Austria ATX13.363 euro0.0410.31 %
5. BRD Actiuni Clasa E42.0962 euro0.11670.28 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

16 Sep., 14:15askmin.max.
EURUSD1.176991.176141.18202
GBPUSD1.382601.380561.38526
USDCHF0.924500.918520.92476
USDJPY109.413109.209109.458
EURRON4.94934.93844.9540
USDRON4.206674.183024.20667

Indici bursieri internaţionali

16 Sep., 14:15askmin.max.
DJI3034814.5034764.4534855.17
SP5004477.444472.624486.82
DAX15710.6615633.8515726.80
FTSE1007052.217026.217057.11
JP22530394.3530193.0330635.27

Metale

16 Sep., 14:15askmin.max.
GOLD1779.0101775.4901796.100
SILVER23.49123.43223.950
PLATINUM945.53937.46958.97
PALLADIUM2076.421995.842076.42

Petrol şi derivate

16 Sep., 14:15askmin.max.
OIL WTI72.4972.3472.99
OIL BRENT75.6575.4876.15
NATGAS5.3445.3115.489
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Protecţia Consumatorilor

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Dtlawyers
BTPay
Apanova
anahotels.ro
Cotaţii Emitenţi BVB
Bursele din regiune
Codul comercial român
energynomics.ro
Cotaţii fonduri mutuale
bsenergyweek.com
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Pagini Aurii
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo