COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

29 Mai. 2020leivar.var. %
Euro4.84260.00050.01 %
Dolar SUA4.3517-0.0466-1.06 %
Franc elveţian4.5273-0.0095-0.21 %
Liră sterlină5.3509-0.0406-0.75 %
Gram de aur241.3579-2.3904-0.98 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
29 Mai., 17:50cotaţievar.var. %
BET8701.29-67,51-0.77 %
BET Plus1302.85-9,8-0.75 %
BET FI44087.07-498,43-1.12 %
BET NG686.63-5,32-0.77 %
BET TR14165.21-108,06-0.76 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
29 Mai., 17:50preţvar.var. %
1. ALU0.7850 0.03504.67 %
2. BCM0.0795 0.00354.61 %
3. PREB0.7500 0.02603.59 %
4. SFG15.5000 0.50003.33 %
5. TRP0.3120 0.01003.31 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

Date de tranzacţionare întârziate cu 15 min.
29 Mai., 17:50preţvar.var. %
1. EBS96.0000 -3.4000-3.42 %
2. EL10.9000 -0.2500-2.24 %
3. SNG30.5000 -0.6000-1.93 %
4. BRD11.9400 -0.2200-1.81 %
5. SIF30.3620 -0.0060-1.63 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

28 Mai.valoare titluvar.var. %
1. BT Index Austria ATX8.573 euro0.3834.68 %
2. Active Dinamic5.6004 lei0.24884.65 %
3. OTP Real Estate & Construction Clasa L493.8802 lei10.26172.12 %
4. FDI Omninvest3.2868 lei0.05641.75 %
5. BT Euro Clasic9.997 lei0.1691.72 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

01 Iun., 19:10askmin.max.
EURUSD1.112981.110021.11536
GBPUSD1.247881.232521.24881
USDCHF0.961030.957760.96240
USDJPY107.577107.376107.852
EURRON4.84104.83734.8473
USDRON4.355284.335414.35970

Indici bursieri internaţionali

01 Iun., 19:10askmin.max.
DJI3025456.1825117.8825545.86
SP5003052.013011.213057.84
DAX11862.6511509.1911871.10
FTSE1006172.956038.366178.68
JP22522160.6121773.5022188.59

Metale

01 Iun., 19:10askmin.max.
GOLD1740.7501727.0701744.990
SILVER18.29517.93918.371
PLATINUM859.74827.75859.74
PALLADIUM1967.391918.391970.64

Petrol şi derivate

01 Iun., 19:10askmin.max.
OIL WTI12.7212.5412.96
OIL BRENT36.7936.3337.36
NATGAS1.8431.7731.870
Ediţia din 29.05.2020
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro