COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

16 Iun. 2021leivar.var. %
Euro4.9241-0.0002-0 %
Dolar SUA4.0620-0.0003-0.01 %
Franc elveţian4.5194-0.0014-0.03 %
Liră sterlină5.73240.01480.26 %
Gram de aur242.8805-0.4564-0.19 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

16 Iun., 17:50cotaţievar.var. %
BET11596.38-18,5-0.16 %
BET Plus1735.18-2,92-0.17 %
BET FI52019.25-144,7-0.28 %
BET NG778.574,390.57 %
BET TR20123.04-29,82-0.15 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

16 Iun., 17:50preţvar.var. %
1. MCAB4.7000 0.30006.82 %
2. CEON0.4940 0.03006.47 %
3. PREB1.5450 0.06504.39 %
4. WINE30.5000 0.90003.04 %
5. ALT0.0370 0.00102.78 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

16 Iun., 17:50preţvar.var. %
1. SCD2.7000 -0.1400-4.93 %
2. SIF41.3600 -0.0400-2.86 %
3. RPH0.2200 -0.0060-2.65 %
4. SNO7.6000 -0.2000-2.56 %
5. PREH2.5200 -0.0600-2.33 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

14 Iun.valoare titluvar.var. %
1. Certinvest BET-FI Index324.22 lei11.983.84 %
2. Active Dinamic6.5093 lei0.19133.03 %
3. BRD Actiuni Clasa E39.6657 euro1.04152.7 %
4. BRD Actiuni Clasa A282.2005 lei7.18142.61 %
5. FDI Star Next7.8508 lei0.19882.6 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

16 Iun., 23:35askmin.max.
EURUSD1.199911.199741.21343
GBPUSD1.398881.398201.41324
USDCHF0.908180.897240.90823
USDJPY110.682109.800110.695
EURRON4.92454.91734.9327
USDRON4.066024.053214.06602

Indici bursieri internaţionali

16 Iun., 23:35askmin.max.
DJI3034003.1933911.9734326.71
SP5004220.244200.934251.51
DAX15697.4715669.2915760.84
FTSE1007169.017148.227217.78
JP22529378.3529151.7529432.83

Metale

16 Iun., 23:35askmin.max.
GOLD1821.3201820.5351862.978
SILVER27.21527.15327.815
PLATINUM1129.561125.421155.30
PALLADIUM2813.922752.042837.01

Petrol şi derivate

16 Iun., 23:35askmin.max.
OIL WTI71.8471.7472.96
OIL BRENT74.1574.0575.03
NATGAS3.2723.2003.285
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Protecţia Consumatorilor

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Dtlawyers
BTPay
Allview
Stiri Locale
AAGES
Boromir
CCIB - Emitere de certificate forta majora
Cotaţii Emitenţi BVB
Bursele din regiune
Cotaţii fonduri mutuale
energynomics.ro
CCIB - Focus Bucuresti - iunie 2021
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Pagini Aurii
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo