COTAŢII

Cotaţii Valutare BNR

27 Feb. 2020leivar.var. %
Euro4.8068-0.0006-0.01 %
Dolar SUA4.3926-0.026-0.59 %
Franc elveţian4.5223-0.0089-0.2 %
Liră sterlină5.6544-0.0622-1.09 %
Gram de aur232.5829-1.5538-0.66 %
vezi aici toate cotaţiile valutare

Indici BVB

27 Feb., 17:50cotaţievar.var. %
BET9562.63-142,19-1.47 %
BET Plus1430.61-21,82-1.5 %
BET FI47756.35-1846,95-3.72 %
BET NG710.43-5,36-0.75 %
BET TR15305.41-227,58-1.47 %
vezi aici toţi indicii BVB

Emitenţi BVB - Top 5 creştere

27 Feb., 17:50preţvar.var. %
1. UAM1.8800 0.180010.59 %
2. VNC0.1570 0.00301.95 %
3. BVB23.4000 0.40001.74 %
4. EL10.4500 0.15001.46 %
5. ELGS1.0800 0.01000.93 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Emitenţi BVB - Top 5 scădere

27 Feb., 17:50preţvar.var. %
1. EFO0.1100 -0.0100-8.33 %
2. STK44.4000 -3.6000-7.5 %
3. EBS147.6000 -10.7500-6.79 %
4. ARTE7.4000 -0.5000-6.33 %
5. TRP0.2980 -0.0180-5.7 %
vezi aici toţi emitenţii BVB (Piaţa REGS)

Fonduri mutuale
Top 5 creştere in ultimele 7 zile

25 Feb.valoare titluvar.var. %
1. Certinvest Obligatiuni31.99 lei0.040.13 %
2. ERSTE Liquidity RON12.0996 lei0.00690.06 %
3. OTP ComodisRO18.3678 lei0.00830.05 %
4. BT Obligatiuni18.775 lei0.0060.03 %
5. Raiffeisen RON Flexi135.8413 lei0.02940.02 %
vezi aici toate fondurile mutuale

FOREX

28 Feb., 04:49askmin.max.
EURUSD1.098781.098191.10049
GBPUSD1.288701.287121.28962
USDCHF0.969420.967390.96942
USDJPY109.298109.262109.678
EURRON4.80444.80254.8044
USDRON4.375174.360664.37517

Indici bursieri internaţionali

28 Feb., 04:49askmin.max.
DJI3025657.4625386.6825769.30
SP5002966.412936.262980.87
DAX12097.9212007.9712158.45
FTSE1006662.796610.426686.25
JP22521162.5621133.9621359.52

Metale

28 Feb., 04:49askmin.max.
GOLD1641.9601639.8401649.430
SILVER17.60817.48917.860
PLATINUM894.10889.80905.70
PALLADIUM2806.062785.892870.21

Petrol şi derivate

28 Feb., 04:49askmin.max.
OIL WTI46.2645.9146.86
OIL BRENT51.3951.0951.56
NATGAS1.7581.7461.758
Ediţia din 28.02.2020
AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Lifestyle

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro