Alcool fără documente de provenienţă confiscat de poliţiştii de frontieră Mehedinţi

F. A.
Miscellanea / 27 februarie 2012

Poliţiştii de frontieră Sectorului Poliţiei de Frontieră Turnu Severin - jud. Mehedinţi au confiscat în cadrul unei acţiuni desfăşurate pe linia combaterii contrabandei, evaziunii fiscale şi a traficului cu produse accizabile 60 de litri de alcool etilic de provenienţă sârbească, potrivit unui comunicat de presă transmis redacţiei.

Alcoolul aparţinea unui cetăţean român din municipiul Turnu Severin, R. Gabriel, care nu avea documente de provenienţă a mărfii şi era destinat comercializării pe piaţa ilegală din judeţul Dolj.

Bărbatului i s-a întocmit lucare penală pentru săvârşirea infracţiunii de deţinere în afara antrepozitului fiscal sau comercializarea pe teritoriul ţării noastre a produselor accizabile supuse marcării, fară a fi marcate sau marcate necorespunzător peste limita de 40 de litri de alcool etilic, iar întreaga cantitate de alcool în valoare de 2.500 de lei a fost indisponibilizată în vederea confiscării.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
Conferinţa BURSA “România – Strategia dezvoltării 2025”
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

02 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3851
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3330
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8378
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.2343

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb