Apple ar putea lansa un ceas rezistent la şocuri anul viitor

S.B.
Companii / 20 decembrie 2021

Apple ar putea lansa un ceas rezistent la şocuri anul viitor

Seria Apple Watch de anul viitor are şanse mari să fie compusă din trei modele, dintre care unul să fie de tip "rugged", informează news.ro.

Analistul Ming-Chi Kuo spune că informaţiile provenite de la partenerii Apple arată că gigantul american a dezvoltat o versiune de Apple Watch rezistentă la şocuri, ce va fi vândută începând de anul viitor.

Zvonurile despre un Apple Watch "rugged" nu sunt noi, însă este pentru prima oară când este estimată şi o dată de lansare a acestuia.

Viitoarea serie va fi compusă din trei modele. Alături de versiunea normală, va exista un model Explorer (ceasul rezistent) şi unul mai ieftin, dar cu mai puţină tehnologie, care va purta indicativul SE.

Apple Watch Explorer va avea o carcasă dintr-un material cu o rezistenţă ridicată la şocuri şi va fi orientat către cei care practică sporturi extreme.

A opta serie de ceasuri Apple va fi dotată cu senzori pentru măsurarea temperaturii corpului, care vor oferi o serie de noi informaţii pentru fitness şi sănătate.

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

22 Aug. 2025
Euro (EUR)Euro5.0545
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3573
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3834
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8454
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.5432

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
romaniansecuritysummit.com
romexpo.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb