ARAFAT: "Trebuie motive medicale serioase să nu porţi masca"

J.P.
Miscellanea / 22 decembrie 2020

"Trebuie motive medicale serioase să nu porţi masca"

Cine nu poartă mască din motive medicale ar fi într-o situaţie atât de serioasă încât să nu poată îndeplini multe activităţi, a spus la Digi 24 şeful DSU, Raed Arafat. El sugerează că persoanele care sunt scutite de la portul măştii de protecţie sau refuză să o folosească îşi pot exercita activitatea exclusiv online.

"Noi avem şi la purtarea centurii de siguranţă şi la mască, avem undeva că, dacă din motive medicale n-o poţi purta, dar aici trebuie motive medicale reale, trebuie să fie ceva foarte serios, care după asta te întrebi dacă persoana respectivă mai poate să-şi exercite funcţiile", a spus Arafat la Digi24.

"Orice persoană care se află în prejma unei persoane care nu vrea să poarte masca are dreptul să se ridice şi să plece, pentru că poate consideră că viaţa îi e pusă în pericol, pentru că nu ştim dacă persoana respectivă este infectată sau nu", a adăugat el.

"În momentul în care n-ai posibilitatea să porţi masca sau nu vrei, participi online, există tehnologie modernă, să nu fii fizic la faţa locului", a mai spus Arafat.

Opinia Cititorului ( 2 )

  1. Deci, doamna senator este out.

    Oare unde o fi facut dreptul avocata nu a invatat respectarea normelor? Se pare ca este pe invers la toate Sosoaca. 

    Motivul real pentru care port eu masca sunt gaborii care in ultimul timp par sa se înmulțească și caută doar sa te amendeze. Asta înseamnă la ei "siguranță și încredere".

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

22 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2389
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5931
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6521
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1407
Gram de aur (XAU)Gram de aur607.9948

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb