CNVM a aprobat amânarea ofertei de preluare a "Rompetrol"

Izabela Sîrbu
Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 4 septembrie 2009

Comisia Naţională a Valorilor Mobiliare (CNVM) a aprobat cererea kazahilor de la "KazMunaiGaz" cu privire la prelungirea datei de depunere a documentaţiei pentru lansarea ofertei publice de preluare a acţiunilor "Rompetrol Rafinare" (simbol RRC), cu 30 zile, potrivit instituţiei.

Reprezentanţii "The Rompetrol Group" au precizat, la sfârşitul lunii august, că au început pregătirea documentaţiei de ofertă publică de preluare obligatorie pentru acţiunile RRC pe care compania nu le deţine, însă că se află în imposibilitatea de a depune documentaţia de ofertă în termenul fixat de CNVM, cerând astfel o păsuire până la 30 octombrie.

Compania de stat "KazMunaiGaz" a preluat la finele lunii iunie de la Dinu Patriciu ultimul pachet de acţiuni aflat în posesia acestuia, după ce, în 2007, cumpăraseră tot de la el pachetul majoritar de 75% din grupul "Rompetrol".

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

13 Aug. 2025
Euro (EUR)Euro5.0633
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3173
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3791
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8596
Gram de aur (XAU)Gram de aur467.1788

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
romaniansecuritysummit.com
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb