Conducerea UDMR se întruneşte vineri într-o şedinţă oficială în care stabileşte poziţia partidului faţă de noul guvern, conform News.ro.
Preşedintele formaţiunii, Kelemen Hunor, a avut joi o întrevedere informală cu şeful statului, Nicuşor Dan, la Palatul Cotroceni, scrie sursa citată.
Această reuniune a liderilor Uniunii are loc pe fondul consultărilor recente pentru formarea unei majorităţi parlamentare, conform aceleiaşi surse.
Deputatul Csoma Botond a confirmat oficial convocarea acestei discuţii politice interne, conchide News.ro.





















































1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 04.06.2026, 23:21)
mesaj de la avh, votati pentru.