Doi astronauţi ruşi au ieşit în spaţiu cu torţa olimpică

F.A.
Sport / 9 noiembrie 2013

Doi astronauţi ruşi au ieşit în spaţiu astăzi, din Staţia Spaţială Internaţională (ISS), cu torţa olimpică pentru prima dată în istorie, cu trei luni înaintea Jocurilor Olimpice de Iarnă de la Soci.

Primul a ieşit din ISS astronautul Serghei Riazanski, care a filmat apoi ieşirea colegului său Oleg Kotov ţinând în mână torţa olimpică, în culorile roşu şi gri, transmite AFP.

Ei vor rămâne circa o oră în afara Staţiei Spaţiale Internaţionale.

Torţa va reveni pe pământ într-o capsulă Soyuz. Aterizarea este prevăzută în 11 noiembrie, la ora 02.50 GMT, în stepa din Kazahstan.

Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci se vor desfăşura în perioada 7 - 23 februarie 2014.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
aages.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

22 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2386
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5706
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6624
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0478
Gram de aur (XAU)Gram de aur618.2179

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb