Dosarul care vizează angajaţi ai CFR : 21 dintre aceştia, plasaţi sub control judiciar

M.P.
Miscellanea / 26 martie

Dosarul care vizează angajaţi ai CFR : 21 dintre aceştia, plasaţi sub control judiciar

Procurorii au dispus măsura controlui judiciar pentru 21 dintre angajaţii CFR cercetaţi în dosarul de abuz în serviciu, delapidare, fals informatic, acces ilegal la un sistem informatic, fraudă informatică, fals intelectual şi înşelăciune. Restul persoanelor vizate în dosar sunt cercetate în libertate, relatează news.ro

Potrivit sursei menţionate, procurorul care instrumentează dosarul în care sunt implicaţi controlori de trafic şi întoţitori de vagoane ai CFR a luat masura controlului judiciar pentru 21 de inculpaţi, toţi fiind anterior reţinuţi. Ceilalţi sunt cercetaţi în stare de libertate.

Poliţiştii Secţiei Regionale de Poliţie Transporturi Bucureşti au făcut, marţi, 39 de percheziţii domiciliare în Bucureşti şi în 7 judeţe, inclusiv la sediul CFR Călători, într-un dosar de abuz în serviciu, delapidare, fals informatic, acces ilegal la un sistem informatic, fraudă informatică, fals intelectual şi înşelăciune, aminteşte agenţia de presă.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9775
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3787
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3042
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8518
Gram de aur (XAU)Gram de aur461.6339

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb