FIFA i-a interzis lui Samuel Eto'o să fie prezent la meciurile Camerunului

O.D.
Sport / 1 octombrie 2024

FIFA i-a interzis lui Samuel Eto'o să fie prezent la meciurile Camerunului

FIFA a anunţat luni că l-a sancţionat pe Samuel Eto'o, preşedintele Federaţiei Cameruneze de Fotbal (Fecafoot), cu o suspendare de şase luni de la meciurile selecţionatelor naţionale din Camerun.

Fostul mare atacant camerunez Samuel Eto'o s-a plâns de arbitraje în timpul Cupei Mondiale feminine U20, care s-a desfăşurat în luna septembrie, iar FIFA l-a pedepsit.

În comunicatul de presă emis de Comisia de disciplină a FIFA, decizia este explicată prin încălcarea articolelor 13 (comportament ofensiv şi încălcări ale principiilor fair-play-ului) şi 14 (proasta conduită a jucătorilor şi oficialilor) din codul său disciplinar: "Sancţiunea a fost impusă în legătură cu meciul din optimile Cupei Mondiale feminine U20, dintre Brazilia şi Camerun, disputat la Bogota, Columbia, pe 11 septembrie 2024", se arată în comunicat.

După această înfrângere a echipei sale (scor 1-3), înfrângere sinonimă cu eliminarea din turneu, Samuel Eto'o s-a plâns de arbitraj, iar organismul mondial l-a sancţionat

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

23 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2356
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5872
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6312
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1350
Gram de aur (XAU)Gram de aur603.6628

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb