Funcţionar de la Starea Civilă a Sectorului 1, suspect că a falsificat certificate de naştere

George Forcoş
Miscellanea / 30 iunie 2016

Un funcţionar din cadrul Direcţiei Publice de Evidenţa Persoanelor şi Stare Civilă Sector 1 este suspectat că a falsificat mai multe certificate de naştere, a anunţat, astăzi, Primăria Sectorului 1.

Potrivit unui comunicat de presă emis, astăzi, de Primăria Sectorului 1, în urma unui control demarat la începutul lunii iunie la departamentul de Stare Civilă Sector 1, există suspiciuni că unul dintre funcţionari ar fi falsificat în mai multe rânduri certificate de naştere.

"Această persoană ar fi preluat în mod ilegal cereri de eliberare a unor certificate de naştere în afara departamentului de Stare Civilă Sector 1, după care le soluţiona în interiorul instituţiei şi le preda tot ilegal beneficiarului în exteriorul clădirii unde se desfăşura activitatea", se arată în comunicat.

Comanda carte
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

08 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0677
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3157
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4183
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8708
Gram de aur (XAU)Gram de aur461.0847

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
ccib.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb