Grindeanu: România are nevoie de un nou Guvern, iar PSD poate asigura stabilitatea economică

A.M.
Politică / 10 iunie, 13:43

Sursa foto: Facebook/ Sorin Grindeanu

Sursa foto: Facebook/ Sorin Grindeanu

România are nevoie de un nou Guvern care să ia rapid decizii pentru economie, populaţie şi companiile cu capital românesc, a afirmat preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, care a criticat blocajele politice din ultimele săptămâni şi atacurile îndreptate împotriva social-democraţilor, potrivit unui mesaj postat pe contul său oficial de Facebook.

Liderul PSD a afirmat că dezbaterea publică ar fi trebuit să se concentreze asupra măsurilor economice necesare pentru creşterea puterii de cumpărare, relansarea investiţiilor şi reducerea poverii fiscale pentru persoanele cu venituri mici şi medii, potrivit sursei citate.

„Românii, firmele cu capital românesc şi întreaga economie au nevoie de un partener de dialog credibil: un nou Guvern care să ia rapid decizii”, a scrie Grindeanu pe Facebook.

Acesta a susţinut că, după 5 mai, scena politică a fost dominată de atacuri la adresa PSD şi de dispute politice care au îndepărtat atenţia de la problemele economice. Grindeanu a criticat formaţiunile aflate la guvernare în ultimii şapte ani, despre care a spus că au exercitat puterea fără să obţină rezultate electorale pe măsura influenţei deţinute, conform informaţiilor de pe Facebook.

„Se poate şi fără voi. De la preşedintele Senatului până la ultimul reprezentant, toţi plecaţi acasă”, a afirmat liderul social-democrat în mesajul postat pe reţeaua de socializare.

Opinia Cititorului ( 4 )

  1. Deci de 7 ani e naspa ; pai si cu Ciolacu , mister?si chiar mataluta fusesi prin guverne ! Atunci ai dreptate , se poate si fara voi , mafia pesedista .

    Eu unul daca eram un locul aluia din Foisor ,te nominalizam in secunda 2.Asuma-ti!Ca vad ca ati amutit cu totii ,pana a scos asta micul un tolomac din joben.Ati fugit ca sobolanii,cand se scufunda corabia!.

    Oricum, se pare ,ca esti Sorinel de pe Faras.Sta Olguta cu matura in mana de ceva vreme:! 

    Sorinel e pregătit să reînceapă furtisagurile marca PSD.

    Nu mai au banii pentru colecția de toamnă de pantofi scumpi, ceasuri și mașini de peste 100 000 de euro, bani câștigați cinstit de la stat.

    1. ...

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
asbis.ro
cosmopharm.eu
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

03 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2374
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5761
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6990
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1117
Gram de aur (XAU)Gram de aur613.8270

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb