Guvernul a suplimentat numărul de posturi ale comitetului interministerial de finanţare din Eximbank

F.A.
Politică / 16 august 2009

Guvernul a hotărât suplimentarea cu două posturi a organigramei Comitetului Interministerial de Finanţări, Garanţii şi Asigurări a Eximbank, introducând a treia funcţie de vicepreşedinte pentru secretarul de stat din partea Ministerului Economiei.

Hotărârea de Guvern a fost aprobată pe 5 august şi suplimentează componenţa comitetului de la 16 la 18 membri, pentru un secretar de stat al Ministerului Economiei şi a unui alt reprezentant din partea aceluiaşi minister, posturile fiind remunerate. Iniţial, în anul 2006, comitetul a avut 13 membri, fiind ulterior suplimentat la 16 membri de către Guvernul Tăriceanu în 2008.

Totodată, preşedintele comitetului a obţinut dreptul de veto în cazul hotărârilor care se adoptă în plenul organismului şi întrunesc paritatea voturilor.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

03 Feb. 2026
Euro (EUR)Euro5.0950
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3215
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5510
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9031
Gram de aur (XAU)Gram de aur683.2483

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
ccib.ro
disb.ro
tophotelawards.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
solarenergy-expo.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb