Bugetul de stat pe 2021 este deocamdată în construcţie, discuţiile nu sunt finalizate, iar cel mai important este ca acesta să fie echilibrat, ţintit spre dezvoltare, investiţii, locuri de muncă, a declarat, astăzi, vicepremierul Kelemen Hunor, informează Agerpres.
"Bugetul este în construcţie. Miniştrii discută cu Ministerul de Finanţe. Important este să avem un buget echilibrat şi ţintit spre dezvoltare, investiţii, creare de locuri de muncă şi economie sustenabilă. Sigur că există amendamente, aceste amendamente vor fi discutate în coaliţie şi în Guvern, în aşa fel încât în Parlament să existe deja un proiect de buget bine conturat. Miniştrii vor intra în toate detaliile necesare. În acest moment, până acum, discuţiile nu sunt finalizate la nivelul Guvernului, cu Ministerul de Finanţe, nu vrem să intrăm în speculaţii", a afirmat vicepremierul, la finalul unei şedinţe a coaliţiei de guvernare.
Potrivit acestuia, ţinta de deficit bugetar trebuie să fie undeva în jur de 7%, ceea ce înseamnă că pentru dezvoltare banii trebuie folosiţi foarte eficient şi din programele operaţionale. "De la bugetul naţional, pentru investiţii, poate, anul acesta vor fi mai puţini bani decât doreşte fiecare autoritate locală", a explicat Kelemen Hunor, potrivit Agerpres.
1. SRI-SRL!
(mesaj trimis de vlad tepes în data de 25.01.2021, 18:00)
Corect, sogore! Insa ceea ce nu ne spui tu, este faptul ca il construiesc Serviciile, rolul esential avandu-l SRI-ul ! Conform acestei constructii, 90% din bani merg catre Servicii si firmele lor de casa, in special catre SRI(caci "cine imparte, parte isi face"), 9% catre politruci, amante si famigliile lor mafiote, iar 1% catre "pulime", adica catre populatia de rand! Deviza interna a acestui SRL, numit SRI: ” Banu’ sa iasa, iar tara e a celui ce da mai mult!”. Iar pt romanul de rand: „ DORMI LINISTIT(fraiere), SRI VEGHEAZA PT TINE( ca sa-ti luam libertatile si banii)"!! Sa tot traiesti asa, pe pe banii contribuabilului roman!
1.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 1)
(mesaj trimis de anonim în data de 25.01.2021, 21:03)
vlad tepes si ungurii = sa le numeri cu limba oualele cam cum faceai pe vremea lui Nastase, pesedist refulant !
1.2. Cretin cu buletin! (răspuns la opinia nr. 1.1)
(mesaj trimis de vlad tepes în data de 26.01.2021, 00:43)
Cretin ai fost, cretin esti inca, si-oi fi in neamul romanesc! Ce pot sa mai comentez in legatura de ineptiile tale scoase din putzul gandirii tale, localizate fix intre picioare! Doar ca esti un adevarat cacat facut la betie, fiind excrementul retardatului de tac-tu!!!