Kievul anunţă că nu a ajuns la un acord cu Moscova privind deschiderea unui culoar umanitar la Azovstal

Kievul anunţă că nu a ajuns la un acord cu Moscova privind deschiderea unui culoar umanitar la Azovstal

S.B.
Internaţional #Adevărul - prima victimă / 25 aprilie 2022

Niciun acord nu a fost încheiat luni, în a doua zi de Paşte, în vederea deschderii unui culoar umanitar de evacuare a civililor baricadaţi împreună cu militari ucraineni în complexul siderurgic asediat Azovstal, la Mariupol, în sud-extul Ucrainei, anunţă Kievul, informează news.ro.

"Anunţ în mod oficial şi public că, din nefericire, nu există niciun acord privind un culoar umanitar de la Azovstal azi (luni)", anunţă într-o postare pe Telegram vicepremierul ucrainean Irina Vereşciuk.

Vereşciuk face acest anunţ la puţin timp după ce Rusia a anunţat că urmează să înceteze ostilităţile pentru a permite evacuarea civililor din Mariupol.

Opinia Cititorului ( 1 )

  1. Ce acord ai nevoie sa spui familiilor luptatorilor din beciuri sa iasa? De ce militarii isi tin familiile captive cu ei? Ce eroi mai sunt aia? Mie imi par niste fanatici foarte lasi.

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

25 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0708
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3213
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4251
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8168
Gram de aur (XAU)Gram de aur464.9428

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targulnationalimobiliar.ro
industrylink.eu
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb