LUDOVIC ORBAN: " Nu ştim care va fi evoluţia epidemiei, trebuie să fim pregătiţi pentru orice"

A.B
Miscellanea / 3 iulie 2020

" Nu ştim care va fi evoluţia epidemiei, trebuie să fim pregătiţi pentru orice"

Premierul Ludovic Orban a declarat vineri că noul an şcolar trebuie pregătit "cu mare migală", iar autorităţile din domeniu trebuie să ia în calcul orice situaţie, pentru ca toţi copiii să aibă acces la educaţie, transmite Agerpres.

"Nu ştim care va fi evoluţia epidemiei, trebuie să fim pregătiţi pentru orice situaţie, atât din punct de vedere al infrastructurii, al logisticii, noi trebuie să ne asigurăm că orice copil va avea acces la educaţie, noi trebuie să ne asigurăm că profesorii, învăţătorii, au posibilitatea de a transmite informaţii în orice fel de condiţii. Trebuie să pregătim cu mare migală şi atenţie începutul anului şcolar şi să fiţi pregătiţi pentru orice situaţie. Am încredere în dumneavoastră, am încredere în capacitatea dascălilor români de a se adapta la orice situaţie şi de a rămâne aproape de copiii lor, chiar dacă nu toţi vor fi în clase, chiar dacă de multe ori legătura va fi prin fibră optică şi prin intermediul ecranului de calculator", a spus Orban la Gala Teleşcoala, organizată în grădina Universităţii de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară.

El a adăugat că examenele din acest an au fost organizate în condiţii exemplare.

"Vreau să transmit mulţumirile mele şi aprecierea mea pentru toate cadrele didactice care au fost implicate în organizarea examenelor de Evaluare şi de Bacalaureat. În ciuda unei campanii agresive, în ciuda unei neîncrederi care a fost cultivată în mod sistematic privitor la aceste examene, în ciuda campaniilor care s-au derulat ca aceste examene să nu se desfăşoare, în ciuda instigării părinţilor de a nu îşi lăsa copiii să vină la examenele de evaluare, examenele de evaluare au fost organizate în condiţii exemplare", a menţionat el.

Opinia Cititorului ( 4 )

  1. E clar ca incepe invatamantul ideologic neo-marxist la copii...

    Asta se intelege prin "capacitatea dascalilor romani de a se adapta la orice situatie" sau "trebuie sa fim pregatit pentru orice". 

    Incepe hitlerismul stalinist in Romania.  

    "Chiar daca nu vor fi toti in clase".... Urmeaza sa fie urcat in tren sau ce?

    Am vazut ca la intrarea in Scoala la Bacalaureat le-au dat copiilor saci de gunoi sa-si puna lucrurile personale. Absolut sinistru si oribil intr-o tara care crede despre ea ca respecta drepturile omului.  

    1. Esti absolut sinistru, scuze că te copiez. Dacă doar atât te duce dubla du-te la medic. Spre binele tău.

    idiotul asta stie pe ce lume traieste

    1. Nu stie; trebuie iertat.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

06 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0422
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4152
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3743
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9763
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.4646

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
letapeseries.com
aiiro.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb