Meleşcanu participă la dejunul de lucru al miniştrilor afacerilor externe din UE

G.F.
Internaţional / 23 noiembrie 2017

Teodor Meleşcanu (Sursa foto: Facebook)

Teodor Meleşcanu (Sursa foto: Facebook)

Ministrul Teodor Meleşcanu va participa mâine la dejunul de lucru al miniştrilor afacerilor externe din statele membre UE şi statele partenere, prezidat de Înaltul Reprezentant pentru Afaceri Externe şi Politică de Securitate, Federica Mogherini, în marja Summitului Parteneriatului Estic de la Bruxelles.

La reuniune vor participa şi comisarul european pentru Politica Europeană de Vecinătate şi Negocieri pentru Extindere, Johannes Hahn, şi comisarul european pentru Comerţ, Cecilia Malmstrom, informează un comunicat al Ministerului Afacerilor Externe (MAE).

Potrivit sursei citate, discuţiile de la dejun se vor concentra pe orientarea în continuare a activităţii în cadrul Parteneriatului Estic, de după Summitul de la Bruxelles, cu accent pe modalităţile de punere în aplicare a celor 20 de rezultate concrete convenite până în 2020, cu accent pe conectivitate în domeniile energie şi transport, consolidarea rezilienţei şi comunicarea strategică, liberalizarea vizelor, facilitarea comerţului şi pe modul de operaţionalizare a noii arhitecturi multilaterale a Parteneriatului Estic.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

02 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3851
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3330
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8378
Gram de aur (XAU)Gram de aur460.2343

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb