Neymar şi-a reluat antrenamentele, după operaţia la genunchi

O.D.
Sport / 12 ianuarie, 06:42

Neymar şi-a reluat antrenamentele, după operaţia la genunchi

Neymar a început antrenamentele după o artroscopie la genunchiul stâng efectuată pe 22 decembrie, cu obiectivul principal de a participa la Cupa Mondială din 2026.

Brazilianul, care va împlini 34 de ani în februarie, şi-a amânat operaţia pentru a juca ultimele meciuri pentru Santos şi a-şi ajuta clubul să se menţină în Serie A.

Potrivit ESPN, el se antrenează acum special pentru a-şi întări genunchiul şi ar trebui să fie pregătit pentru începutul sezonului 2026 în Brazilia.

În ciuda accidentărilor, Neymar rămâne concentrat în principal pe echipa naţională şi Cupa Mondială. Cu 128 de selecţii, 79 de goluri şi acum al doilea jucător cu cele mai multe selecţii după Cafu, el şi-a prelungit contractul cu Santos până la sfârşitul anului.

Tatăl şi agentul său a precizat că jucătorul s-a gândit să se retragă după ultima sa accidentare, dar că acum este pe deplin concentrat pe obiectivele sale sportive viitoare.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Ian. 2026
Euro (EUR)Euro5.0961
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.2742
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5598
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8755
Gram de aur (XAU)Gram de aur699.3181

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
ccib.ro
disb.ro
tophotelawards.ro
metalshow-tib.ro
solarenergy-expo.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb