Peste 285 de milioane de lei, pentru noi proiecte finanţate prin Programul Naţional de Investiţii "Anghel Saligny"

A.B.
Miscellanea / 4 februarie

Peste 285 de milioane de lei, pentru noi proiecte finanţate prin Programul Naţional de Investiţii "Anghel Saligny"

Cseke Attila, ministrul dezvoltării, a semnat 16 noi contracte de finanţare, prin Programul Naţional de Investiţii "Anghel Saligny", în valoare totală de 285.171.632,57 de lei, potrivit unui comunicat emis redacţiei.

Proiectele vizează modernizarea infrastructurii rutiere, înfiinţarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a staţiilor de epurare, a reţelelor de canalizare menajeră şi a sistemelor inteligente de distribuţie a gazelor naturale.

Ministrul dezvoltării a subliniat că, până în prezent, prin acest program au fost semnate 4.114 contracte de finanţare, în valoare totală de 48.986.057.450,85 de lei.

"Toate aceste investiţii contribuie la dezvoltarea comunităţilor locale, în special a mediului rural şi mic-urban, la reducerea disparităţilor dintre regiuni, la protejarea companiilor româneşti şi la creşterea numărului locurilor de muncă", a precizat ministrul.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9775
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3787
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3042
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8518
Gram de aur (XAU)Gram de aur461.6339

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb