PIAŢA VALUTARĂ  Euro s-a apreciat la 4,5286 lei

ANDREI STAN
Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 20 aprilie 2017

Euro a urcat, ieri, faţă de leu, cu 0,98 bani, Banca Naţională a României (BNR) afişând un curs de referinţă de 4,5286 lei/euro.

Schimburile dintre băncile comerciale au avut loc între un minim de 4,529 lei/euro şi un maxim de 4,5354 lei/euro, potrivit unor surse bancare.

Pe pieţele externe, ieri, în jurul orei 16:30, un euro era tranzacţionat la 1,0719 dolari, în depreciere cu 0,1% faţă de închiderea precedentă, potrivit datelor Bloomberg. Tranzacţiile pe euro/dolar au avut loc, până la ora menţionată, între un minim de 1,0708 dolari şi un maxim de 1,0737 dolari.

Dolarul american a coborât în raport cu leul, comparativ cu şedinţa precedentă, cu 1,58 bani, fiind cotat la 4,2246 lei.

Cursul pentru francul elveţian anunţat de BNR a crescut la 4,2405 lei, de la 4,2281 lei, valoare anunţată anterior.

Gramul de aur a fost cotat la 174,1903 lei, în scădere comparativ cu valoarea stabilită în şedinţa precedentă, de 175,4318 lei.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
40 de nopţi albe
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2384
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5850
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6619
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1574
Gram de aur (XAU)Gram de aur599.6219

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb