PIAŢA VALUTARĂ Leul scade faţă de euro şi de dolar

Ziarul BURSA #Bănci-Asigurări / 5 februarie 2004

Moneda euro a fost cotată ieri oficial de Banca Naţională la 40.480 lei, în creştere cu 25 de unităţi faţă de ziua precedentă. Şi dolarul a înregistrat ieri o apreciere faţă de leu. Cursul oficial al monedei americane a fost de 32.261 lei, cu 49 de lei mai mult decît marţi, cînd dolarul suferise o pierdere de aproape 350 de lei.

În deschiderea şedinţei de ieri de pe piaţa valutară interbancară, euro era cotată la 40.440 lei la cumpărare şi 40.470 lei la vînzare. Maximele zilei au fost de 40.500/40.530 lei. Pînă la finalul şedinţei, cursul a coborît la valorile de 40.440 lei la cumpărare şi 40.470 lei la vînzare.Zlotul polonez a urcat cu 41 de lei, ajungînd la un curs oficial de 8.458 lei. Forintul maghiar a fost cotat la 153 de lei, cu un leu mai puţin decît marţi.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2581
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4926
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6230
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1369
Gram de aur (XAU)Gram de aur661.7120

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb