Ralph Lauren demisionează din funcţia de director al casei sale de modă

ALINA VASIESCU
Ziarul BURSA #Internaţional / 1 octombrie 2015

Ralph Lauren, designer-ul american care a construit un imperiu al modei în valoare de 9 miliarde de dolari, va demisiona din funcţia de director executiv al companiei care îi poartă numele.

Lauren, care va împlini în curând 76 de ani, îşi va păstra, însă, funcţiile de preşedinte executiv şi de director de creaţie. Rolul de director executiv va fi preluat, începând din noiembrie, de Stefan Larsson, directorul mărcii Old Navy - filială a grupului "Gap" Inc.

"Sunt încântat de afacerea mea şi nu o părăsesc. Dar, compania trebuie să se schimbe. Este o societate listată şi trebuie să avem o echipă de conducere adecvată", a declarat Ralph Lauren.

Compania a avut, în 2014, o cifră de afaceri de 7,6 miliarde de dolari. Acţiunile "Ralph Lauren" au scăzut cu aproape 44% anul acesta (până la data de 29 septembrie), ceea ce a şters aproape 5 miliarde de dolari din valoarea de piaţă a companiei.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

05 Sep. 2025
Euro (EUR)Euro5.0787
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3463
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4106
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8571
Gram de aur (XAU)Gram de aur496.3229

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
roenergy.eu
romexpo.ro
romexpo.ro
romexpo.ro
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb