Actualizare - Antonio Tajani, ministrul italian de Externe: 40 de persoane decedate în tragedia de la Crans-Montana
---
Actualizare - Nicuşor Dan: Am fost profund întristat să aflu despre situaţia din Crans-Montana
---
Actualizare - Preşedintele Elveţiei şi-a anulat discursul de Anul Nou, după tragedia de Revelion. Premieră în 85 de ani
---
Actualizare - MAE a întreprins demersuri după explozia din Elveţia
---
Actualizare - Tragedia de la Crans-Montana a fost cauzată de un incendiu
---
Mai multe persoane au murit şi altele au fost rănite în urma unei explozii care s-a produs, azi noapte, într-un bar din staţiunea de schi Crans-Montana din Elveţia, potrivit G4Media.
Poliţia elveţiană a declarat că cel puţin 10 persoane au murit şi alte 10 au fost rănite în urma exploziei, a relatat sursa citată. Potrivit oficialilor din Ţara Cantoanelor, în momentul exploziei în bar se aflau 100 de persoane.
O zonă de interdicţie aeriană este în vigoare deasupra staţiunii, a informat G4Media, iar „numeroase” servicii de poliţie, pompieri şi salvare intervin pentru a ajuta victimele.









































1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 12:24)
DE LA CE -EXPLOZIA?
2. "pe noi nu ne poate afecta "
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 13:27)
nimeni nu vrea sa invete din tragediile produse la altii ,in alte tari.daca se uitau atenti la dezastrul din Colectiv probabil ca ar fi evitat aceasta tragedie cu peste 40 de morti si o suta de raniti.
3. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 14:01)
Si nu mai baga bolojanul nicio taxa ca sa ajutam Elveția?
Sau macar obligație pt toti romanii de detectoare de fum, stingătoare de incendiu inclusiv în fundul curtii? Facute cu firmele conduse de ochii albaștri? Ca la detectoarele de gaz, repartitoare caldura etc
Hai Bolo, stim ca poti!
3.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 3)
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 14:03)
Sau inca o zi de concedii medicale neplătite. O sa ajungem pe excedent bugetar cu Bolo!
3.2. Nu-i vezi ca... (răspuns la opinia nr. 3.1)
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 23:54)
Nu-i vezi ca au inceput sa manance de pe jos...? Mai au un pic si ajung in castronelul cainelului in goana dupa aur...
3.3. fără titlu (răspuns la opinia nr. 3.1)
(mesaj trimis de anonim în data de 02.01.2026, 10:19)
bolojan a fost pus prim-ministru ca sa distruga Romania.
e atat de simplu si clar.
Ban.Cher.Vali
4. N-am inteles niciodata
(mesaj trimis de anonim în data de 01.01.2026, 22:07)
N-am inteles niciodata la ce drku ne trebuie artificii si pocnitori, in general, si cat de idiot si iresponsabil tre sa fii sa aprinzi asa ceva intr-un spatiu inchis, sa-si simta pipota atinsa meletanu cu bani.
5. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 02.01.2026, 10:18)
neinteresant si irelevant la nivel de linii situationale mondiale.
nu am vazut publicatii din Elvetia punand Colectiv in randul principalelor stiri.
Romania = Elvetia ca demnitate ontologica la nivel mondial.
Niciodata Romania < Elvetia.
Ban.Cher.Vali
6. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 02.01.2026, 10:19)
Putin
6.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 6)
(mesaj trimis de anonim în data de 02.01.2026, 10:21)
nu, doar niste idioti alcoolizati care dau cu pocnitori si artificii in spatiu inchis = o idee proasta intotdeauna
nu e gunoiul ala de Putin relevant la nivel planetar, .... nici macar regional .... SI INCEPE SA FIE IRELEVANT IN PROPRIA LUI GROAPA DE GUNOI DE ASA-ZISA TARA COMPUSA DIN 52 DE VIITOARE TARI DISTINCTE!
Ban.Cher.Vali