Trump, surprins de un microfon deschis: „Cred că Putin vrea să facă o înţelegere pentru mine”

A.B.
Internaţional / 18 august, 23:20

Trump, surprins de un microfon deschis: „Cred că Putin vrea să facă o înţelegere pentru mine”

Înaintea reuniunii multilaterale de la Casa Albă, preşedintele american Donald Trump a fost surprins de un microfon deschis spunându-i preşedintelui francez Emmanuel Macron că Vladimir Putin doreşte să ajungă la o înţelegere a războiului din Ucraina special pentru el, potrivit CNN.

„Cred că vrea să facă o înţelegere”, a şoptit Trump. „Cred că vrea să facă o înţelegere pentru mine, înţelegi? Oricât de nebunesc ar suna.”

Trump a discutat, de asemenea, despre organizarea unei întâlniri trilaterale cu Putin şi Volodimir Zelenski, scenariu pe care l-a menţionat şi în declaraţiile.

Opinia Cititorului ( 3 )

Acord

Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

  1. Situatia este clara si simpla:

    doi din cei mai puternici oameni ai planetei s au intalnit in Alaska, s au respectat si simpatizat, au pecetluit planurile facute de fapt de mult, vor sa opreasca macelul pe care l a provocat Zelensky si nu vrea sa l opreasca ca ajunge in streang pentru inalta tradare si genocid,  

    nu e clar ce cauta acolo trupa de penibili de la ue, o gaşca de incapabili care in loc de solutii constructive nu stiu altceva decat continuarea cu orice pret a acestui razboi pentru inca 10 de ani, cum de merg niste "activisti" pro-razboi la discutii de pace?  

    Europa se autoridiculizeaza pe langa ca se autofalimenteaza 

    Acord

    Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

    1. Când ești limitat la 2 neuroni,ce poți să înțelegi mai mult. Da,cu toți vrem război !!Ucrainienii au atacat primii și nu putem observa adevărul pentru ca suntem cu toții spălați pe creier de Soros. Fugi la mama Rusie, sau fă pereche cu ceilalți 2 neutroni a lui Simion. Viață bună în Rusia!

      Acord

      Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

      Când ești limitat la 2 neuroni,ce poți să înțelegi mai mult. Da,cu toți vrem război !!Ucrainienii au atacat primii și nu putem observa adevărul pentru ca suntem cu toții spălați pe creier de Soros. Fugi la mama Rusie, sau fă pereche cu ceilalți 2 neutroni a lui Simion. Viață bună în Rusia!

      Acord

      Prin trimiterea opiniei ne confirmaţi că aţi citit Regulamentul de mai jos şi că vă asumaţi prevederile sale.

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

18 Aug. 2025
Euro (EUR)Euro5.0588
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3326
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3652
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8677
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.4968

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
oaer.ro
targulnationalimobiliar.ro
romaniansecuritysummit.com
romexpo.ro
connecting.careers
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb