Udinese învinge cu 2-0 pe Roma şi devine lider în Serie A

F.A.
Sport / 26 noiembrie 2011

Două goluri marcate pe final au ajutat-o pe Udinese să câştige cu 2-0 pe teren propriu în faţa Romei, în primul meci al etapei din Serie A, potrivit Antena3.ro.

Echipa lui Francesco Guidolin a obţinut al şaselea succes consecutiv pe teren propriu, unde nu a primit decât un gol în actualul sezon.

În urma acestui rezultat, Udinese, la care Torje a rămas din nou pe bancă tot meciul, urcă pe primul loc al clasamentului, în faţa lui Juventus şi a lui Lazio, cele două echipe urmând să se întâlnească astăzi, pe Olimpico din Roma.

"A fost o partidă dificilă, dar noi am făcut un joc excelente în faţa unei echipe a Romei extrem de puternică, în special în prima repriză. Nu privim clasamentul, suntem concentraţi să adunăm cât mai multe puncte, iar dacă vom reuşi să repetăm sezonul precedent, ar fi minunat", a declarat Di Natale la finalul meciului.

Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0810
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3461
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4596
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8849
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.3616

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
industrylink.eu
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb