Udrea: Timp de două săptămâni vom mai primi propuneri pentru Legea Turismului

F. A.
Politică / 6 iulie 2009

Ministerul Turismului va primi timp de două săptămâni propuneri pentru modificarea şi completarea proiectului de Lege a turismului, a anunţat, azi, într-o conferinţă de presă, ministrul de resort, Elena Udrea.

"Cei care nu au trimis încă sau au idei pentru completarea şi modificarea actului normativ privind Legea Turismului pot să o mai facă până pe 20 iulie. Timp de două săptămâni vom primi propuneri pentru Legea Turismului, care se află în lucru, iar pe 20 iulie vom avea o discuţie finală, pentru ca apoi proiectul de lege să intre în dezbatere publică. După 30 de zile vrem să îl depunem în Parlament, pentru a fi dezbătut în noua sesiune parlamentară", a declarat Elena Udrea.

Ministrul Turismului a precizat că în şedinţa Consiliului Consultativ al Turismului, convocat azi, de urgenţă, s-au discutat propuneri privind modificarea acestei legi şi s-a stabilit, deoarece încă mai erau de discutat unele puncte de vedere ale membrilor Consiliului Consultativ, ca următoarea şedinţă să aibă loc pe 20 iulie, pe Litoral.

Harta noii economii fragmentate
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

27 Feb. 2026
Euro (EUR)Euro5.0953
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3179
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5866
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8182
Gram de aur (XAU)Gram de aur718.6797

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
afeer.ro
greenppa.ro
disb.ro
tophotelawards.ro
romexpo.ro
targulnationalimobiliar.ro
solarenergy-expo.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb