HP a confirmat că poartă discuţii cu Electronic Data Systems Corporation pentru o posibilă fuziune

C.P.
Ziarul BURSA #Companii #IT / 14 mai 2008

HP a confirmat că este în discuţii cu Electronic Data Systems Corporation privind o posibilă fuziune a celor două companii.

Nu există nici o garanţie că se va ajunge la o înţelegere sau că această tranzacţie se va finaliza. HP nu doreşte să comenteze pe acest subiect până în momentul când se va ajunge la o înţelegere sau până se vor încheia discuţiile.

Despre HP

HP îşi concentrează activitatea pe simplificarea utilizării tehnologiei pentru toţi clienţii săi, de la consumatorii individuali până la cele mai mari organizaţii. Cu un portofoliu ce cuprinde soluţii de imprimare, calculatoare personale şi infrastructură IT, HP este cea mai mare companie IT din lume. Veniturile realizate de companie în ultimele patru trimestre incheiate pe 31 octombrie 2007 au totalizat 107.7 miliarde USD.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

13 Iun. 2025
Euro (EUR)Euro5.0320
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3665
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3715
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9148
Gram de aur (XAU)Gram de aur480.7983

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
letapeseries.com
aiiro.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb