IPJ Argeş: Percheziţii la firme suspectate de concurenţă neloială şi vânzare de mărfuri contrafăcute

Ioana Dogaru
Anticorupţie / 29 octombrie 2015

Poliţiştii specializaţi în criminalitate economică au efectuat percheziţii la două firme din Piteşti şi Mioveni, suspectate de concurenţă neloială şi vânzare de mărfuri contrafăcute, au anunţat joi reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş, într-un comunicat de presă.

"Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice au efectuat două percheziţii domiciliare şi un control economic la două societăţi comerciale de pe raza municipiului Piteşti şi oraşului Mioveni. Acţiunea a avut ca scop administrarea probatoriului în două dosare penale privind comercializarea mărfurilor şi produselor contrafăcute", se mai precizează în comunicatul IPJ Argeş.

În urma descinderilor, anchetatorii au ridicat mai multe produse susceptibile a fi contrafăcute, în vederea continuării cercetărilor.

"În cele două dosare penale sunt efectuate cercetări pentru probarea infracţiunilor de concurenţă neloială şi punerea în circulaţie de mărfuri contrafăcute", precizează sursa citată.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

15 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.1032
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5554
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4394
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0511
Gram de aur (XAU)Gram de aur463.9693

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
aicps.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
ccib.ro
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb