ALERT Posibil cod roşu pentru aviaţie

F.A.
Miscellanea / 21 aprilie 2010

MET OFFICE a actualizat hărţile privind evoluţia norului de cenuşă vulcanică din care rezultă că, începând de astăzi, ţara noastră poate intra din nou sub incidenţa CODULUI ROŞU pentru aviaţie.

Ca urmare a circulaţiei aerului la sol (între 0-2000 m), în următoarele 24 de ore, este exclusă posibilitatea depăşirii concentraţiilor maxim admise de substanţe poluante, pe teritoriul României.

În ceea ce priveşte calitatea aerului în România, din analizele efectuate în cadrul Reţelei Naţionale de Monitorizare se constată că s-a păstrat aceeaşi tendinţă, fără a exista depăşiri ale valorilor limită pentru indicatorul PM10 (pulberi în suspensie cu un diametru mai mic de 10 microni) şi pentru indicatorul dioxid de sulf.

Din rezultatele preliminare ale precipitaţiilor căzute pe teritoriul ţării noastre rezultă că nu s-au înregistrat ploi acide.

Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
rominsolv.ro
eximbank.ro
danescu.ro
aages.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Iun. 2026
Euro (EUR)Euro5.2390
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5422
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6794
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0714
Gram de aur (XAU)Gram de aur597.8799

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
explorebucharest.ro
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
thediplomat.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb