Arme şi ţigări confiscate pe Dunăre

F.A.
Miscellanea / 24 august 2010

La bordul unei nave ucrainene aflate în tranzit şi care avea ca destinaţie Austria, inspectorii vamali şi poliţiştii de frontieră au descoperit ascunse şi nedeclarate în cabina unui membru al echipajului trei pistoale şi 91 de pachete de ţigări, potrivit unui comunicat remis redacţiei.

Proprietarul bunurilor a fost amendat contravenţional cu suma de 10.000 de lei, pentru încălcarea legislaţiei vamale cu privire la declararea bunurilor, iar întreaga cantitate de ţigări, având o valoare de piaţă de circa 225 de euro, a fost reţinută în vederea confiscării de către autoritatea vamală, conform legislaţiei în vigoare.

În ceea ce priveşte armele descoperite la bordul navei - în valoare de circa 750 de euro, acestea au fost predate reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean al Poliţiei de Frontieră Galaţi, în vederea continuării cercetărilor.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Teoria dobâzii
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

07 Mai. 2026
Euro (EUR)Euro5.2661
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4727
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.7518
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0911
Gram de aur (XAU)Gram de aur680.6943

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
ubuntu-world.org
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
carieraenergetica.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb