Bursa încheie nehotărât şedinţa de astăzi

F.A
Piaţa de Capital / 29 ianuarie 2010

Indicii Bursei de Valori Bucureşti au încheiat cu variaţii uşoare, în ambele sensuri, şedinţa de tranzacţionare de azi, pe o lichiditate sporită, în special de tranzacţiile cu titluri de stat, care s-au cifrat la 26,2 milioane lei, relatează NewsIn.

Schimburile realizate pe piaţa de acţiuni au însumat 24,34 milioane lei (5,9 milioane euro), azi la Bursa de Valori Bucureşti, în timp ce tranzacţiile cu titluri de stat au generat o lichiditate de 26,2 milioane lei.

Indicele BET, care arată evoluţia celor mai lichide zece titluri listate la BVB, a scăzut cu 0,45%, până la 5.065,43 puncte, în timp ce indicele compozit, BET-C, a coborât cu 0,39%, până la 2.966,73 puncte.

Indicele BET-FI, al celor cinci de investiţii financiare (SIF), a câştigat 0,19%, până la 27.860,00 puncte, iar indicele ROTX, jucat la Bursa din Viena, a coborât cu 0,82%, ajungând la 10.391,34 puncte.

Indicele BET-XT, al celor mai lichide 25 de titluri, a pierdut 0,32%, până la 511,04 puncte, iar indicele BET-NG, care reflectă evoluţia a zece titluri din sectorul energetic de la Bursă, a coborât cu 0,26%, până la 652,61 puncte.

.

Acţiunile SIF Oltenia (SIF5) au fost cele mai lichide din piaţă, cu un rulaj de 6,12 milioane lei, şi s-au scumpit cu 1,32%, la 1,54 lei, fiind urmate de titlurile SIF Moldova (SIF2), cu un avans de 0,76%, până la 1,32 lei, pe o lichiditate de 2,75 milioane lei.

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
rominsolv.ro
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

25 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2534
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5014
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6099
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1425
Gram de aur (XAU)Gram de aur671.7469

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
aiee.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb