CFR vinde fier vechi

F. A.
Companii #Transporturi / 12 august 2010

CFR vinde fier vechi prin mecanismele Bursei Române de Mărfuri (BRM) cu 2,85 milioane dolari mai mult decât estimase iniţial. BRM a organizat în data de 9 august 2010 o licitaţie deschisă urmată de strigare liberă a preţului prin care CFR a vândut mai multe loturi de deşeuri feroase provenite din materiale recuperate din lucrări de întreţinere şi reparaţii linii căi ferate, informează un comunicat remis redacţiei.

Preţul pentru lotul de deşeuri feroase provenite din "şina uzată nerefolosibilă, aparate de cale uzate, materiale mărunte de cale uzată, tabliere metalice nerefolosibile", aflat pe raza SRCF Bucureşti a fost de 432 dolari/tonă pentru cantitatea de 3.951,080 tone cumpărată de Remat Holding CO, care a plătit cu 182 dolari/tonă mai mult decât preţul de pornire.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2581
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4926
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6230
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1369
Gram de aur (XAU)Gram de aur661.7120

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb