Consilul Concurenţei va analiza eventuala preluare a UPC de către RCS&RDS

F.A.
Companii / 25 februarie 2011

Ministrul Comunicaţiilor, Valerian Vreme, a declarat, astăzi, că eventuala preluare a UPC de către RCS&RDS va fi analizată de Consiliul Concurenţei (CC), fiind posibil ca instituţia să se fi autosesizat deja, şi că personal nu crede că va fi vorba de o situaţie de monopol, potrivit Realitatea.net.

"Consiliul Concurenţei va analiza şi va da soluţiile. La ora actuală, statul român are mecanismele prin care poată să intervină în asemenea momente şi o face. Avem instituţii şi vor interveni, după care, dacă vom primi anumite sarcini, noi le vom îndeplini", a spus Vreme.

El a adăugat că este posibil ca autoritatea de reglementare în domeniul concurenţei să se fi autosesizat.

"Daţi-mi voie să port o discuţie şi să-i sesizez, dar cred că s-au autosesizat, sunt foarte dinamici în ultimul timp, au dat amenzi de 65 de milioane de euro la Orange, Vodafone, Poşta Română...", a spus Vreme.

Casino Online
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

26 Sep. 2025
Euro (EUR)Euro5.0772
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3460
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4363
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8068
Gram de aur (XAU)Gram de aur524.0023

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
immromania.eu
investenergy.ro
world-nuclear-exhibition.com
roenergy.eu
romexpo.ro
romexpo.ro
romexpo.ro
romexpo.ro
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb