Future Marketing a încheiat anul 2008 cu o cifră de afaceri de 1,44 milioane lei, o creştere de 215% faţă de anul 2007, iar pentru anul în curs firma îşi propune o creştere cu 25-30%, se arată într-un comunicat transmis azi de companie.
"Creşterea spectaculoasă înregistrată în 2008 s-a datorat abilităţii noastre de a răspunde prompt cererilor clienţilor în condiţiile creşterii competiţiei în unele domenii cheie precum cel bancar, auto, retail sau de bricolaj", a declarat Ioana Boştină, Managing Partner al Future Marketing.
Din cifra de afaceri, 95% a provenit din cercetări de piaţă şi studii de marketing, iar 5% din consultanţa de resurse umane. În cadrul serviciilor de cercetare de marketing, serviciile de Mystery Shopping au contribuit cu 52%, Evaluarea comportamentului consumatorilor, 16% şi Evaluarea satisfacţiei clienţilor, 12%.