GE Money reduce dobânda cu 1% la creditele pentru cumpărarea de locuinţe

F. A.
Bănci-Asigurări / 12 aprilie 2010

GE Money reduce dobânda cu 1% la creditele pentru cumpărarea de locuinţe

În perioada 22 martie-31 mai, GE Money România reduce cu un punct procentual dobânda la creditele pentru cumpărarea de locuinţe, potrivit unui comunicat remis redacţiei.

În perioada promoţiei, pentru un credit de achiziţie de locuinţă de minimum 30.000 de euro, noua marjă este de 5,5% şi se aplică pentru un avans minim de 30% din valoarea proprietăţii cumpărate. Rata lunară porneşte de la 197 euro pe lună pentru un credit pe o perioadă de 30 de ani.

"Numărul mare de cereri primite în ultimele luni pentru creditul de achiziţie de locuinţă ne îndreptăţeşte să credem că exista în continuare interes şi potenţial pentru acest produs, mai ales din partea celor care nu se califică pentru programul "Prima Casă". Am scăzut dobânda cu un punct procentual tocmai pentru a încuraja acest interes", spune Paul Panciu, directorul general al companiei care oferă credite ipotecare sub brandul GE Money.

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

31 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2473
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5595
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6420
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1332
Gram de aur (XAU)Gram de aur594.6297

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb