Hyundai Motor Group va licita pentru Hyundai Engineering

C.P.
Companii / 28 septembrie 2010

Hyundai Motor Group (Grupul) a anunţat că va participa la o licitaţie de achiziţie a pachetului majoritar al companiei Hyundai Engineering & Construction (Hyundai E&C), pentru a mări oportunităţile de afaceri ale Grupului în viitor şi pentru a îşi diversifica portofoliul de afaceri, arată un comunicat remis redacţiei.

Grupul, condus de Hyundai Motor Co., a decis să participe la licitaţie întrucât a finalizat recent construcţia primei sale oţelării integrate, Hyundai Steel Co., în timp ce ramura auto a Grupului s-a poziţionat ferm printre principalii producători internaţionali în acest domeniu.

Grupul estimează că prin această achiziţie va încheia un "lanţ ecologic de valoare", creând sinergii între entităţi asociate, abordând centrale electrice ecologice ale unor case ce susţin sisteme de reîncărcare pentru autovehicule hibride şi electrice. Hyundai Motor Group a declarat că se va concentra pe activităţi ecologice în scopul dezvoltării viitoare.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

rominsolv.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

13 Noi. 2025
Euro (EUR)Euro5.0839
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3783
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.5032
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7585
Gram de aur (XAU)Gram de aur595.9054

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
targuldeturism.ro
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb