Intesa Sanpaolo Bank România a majorat dobânda Certificatelor de Depozit cu Discount destinate persoanelor fizice, atât pentru lei, cât şi pentru euro, se arată într-un comunicat al băncii.
Potrivit sursei citate, dobânda fixă, garantată în avans şi plătită la termen ajunge la 17% pentru lei, respectiv 7,75% pentru euro.
Certificatele de depozit au perioade de maturitate de 3, 6, 12 şi 18 luni, cu o valoare nominală minimă de 1.000 lei, respectiv 500 euro. Pentru depozitele în lei la trei luni dobânda este de 17%, iar pentru cele în euro de 7%. Pentru depozitele la şase luni, dobânda este de 16% pentru cele în lei şi de 7,25% pentru euro. Depozitele la 12 luni beneficiază de o dobândă de 15% la lei şi de 7,50% la euro, iar cele pentru 18 luni de 15% la lei şi de 7,75% pentru euro.
















































