Liderul PSD, Liviu Dragnea, defineşte cultura, în mesajul de Ziua Culturii Române, drept "o mărturie a spiritului, valorilor şi tradiţiilor româneşti", care se îmbogăţeşte cu fiecare voce care îşi găseşte ecou în sufletele noastre.
"Cultura este o mărturie a spiritului, valorilor şi tradiţiilor româneşti; ea se îmbogăţeşte cu fiecare voce care îşi găseşte ecou în sufletele noastre şi ale generaţiilor de după noi. Celebrăm astăzi Ziua Culturii Naţionale, nu întâmplător la data la care se împlinesc 169 de ani de la naşterea poetului naţional Mihai Eminescu, cel care ne-a lăsat o moştenire culturală nepreţuită", a scris Liviu Dragnea, astăzi, pe Facebook.
Postarea este insoţită şi de o fotograafie şi de un citat din Mircea Eliade: "Recitindu-l pe Eminescu ne reîntoarcem, ca dintr-un dulce somn, la noi acasă".
1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 13:55)
In tara asta incultii vorbesc despre cultura, hotii sunt liberi iar penalii o conduc!
2. DRAGNEA SANTAJISTUL IPOCRIT
(mesaj trimis de Un Cetatean în data de 15.01.2019, 14:14)
Bre, scapa-ne de matale, SANTAJIST MUSTACIOS ce esti... sau cum s-ar ruga d-na Shhaideh: "ALLAH, ALLAH, scapa-ne de AYAtolah!"_De ce SANTAJEZI bre Baronii si iei masuri economice rele ca sa bagi tara in datorii?
Guvernezi execrabil...de ce nu umbli la taxa CLAW-Back ca sa scada pretul la medicamente asa dupa cum minteai...Mincinos barbat esti...mai bine te abtineai sa vorbesti despre cultura,valorile si traditiile romanesti si
MIHAI EMINESU...Aceste vorbe spuse de unul ca tine SUNA FALS. Pe viitor fereste-te sa mai zici ceva despre valori sau traditii ...spuse de tine SUNA IPOCRIT.
2.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 2)
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 17:49)
Pai daca are PESTA PORCINA, normal ca vorbeste...
2.2. COMUNICARE: (răspuns la opinia nr. 2)
(mesaj trimis de Ia de-aici! în data de 15.01.2019, 19:34)
DRAGNEA n-are nicio VINA,
Are doar PESTA PORCINA!
...si Guvernul GUITZA dupa cum i se GROHAIE!
3. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 14:24)
Sa plece Dragnea, sa vina Ponta!
4. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 14:29)
Super poză!
5. PUCISTI din PSD, Uniti-va!
(mesaj trimis de "Un SECURIST de DREAPTA" în data de 15.01.2019, 14:39)
PUCISTI din PSD, UNITI-va! si trantiti-l pe Dragnea de la Carma Partidului si a Camerei Deputatilor inaine sa va SANTAJEZE sau sa va dea afara din PSD!_Acest om PREFACUT si MINCINOS foloseste 2 arme eficiente pentru a-si consolida puterea: PROSTEALA si SANTAJUL---->Pe cine nu poate cumpara cu bani si functii ameninta si pe cine nu poate ameninta il da afara din Partid.__ E Dictatura in Partid. Eu am votat in 2016 cu PSD pentru ca m-a incantat Programul de Guvernare; nu ca sa se guverneze cu INCOMPETENTI si AGRAMATE!
Dupa ce ca e PENAL, DRAGNEA SANTAJISTUL Conduce EXECRABIL!
5.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 5)
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 14:42)
Iarba rea din holde piara,
Piara Dragnea 3 din tara!
5.2. fără titlu (răspuns la opinia nr. 5)
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 14:50)
Traiasca STATUL PARALEL, HUOOOOOO DRAGNEA!
5.3. fără titlu (răspuns la opinia nr. 5.2)
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 14:53)
Tot Guvernul sufera de DANCILOZA, iar Dragnea de PESTA PORCINA.
5.4. fără titlu (răspuns la opinia nr. 5)
(mesaj trimis de anonim în data de 15.01.2019, 23:30)
La individul ăsta lasă Ziarul Bursa comentarii injurioase. Dacă zic ceva dur dar real despre Slinosul de Badea Leo de la ASF mă vânează imediat. Frumos reacționar
6. fără titlu
(mesaj trimis de Pribeagul în data de 15.01.2019, 16:24)
Ticalos nebun!
7. COMUNICARE:
(mesaj trimis de Ia de-aici! în data de 15.01.2019, 19:32)
DRAGNEA n-are nicio VINA,
Are doar PESTA PORCINA!
...si Guvernul GUITZA dupa cum i se GROHAIE!