O femeie, care a căzut într-o râpă pe Transfăgărăşan, căutată de salvamontişti

F.A.
Miscellanea / 8 august 2010

Salvamontiştii argeşeni participă la o operaţiune dificilă pentru a salva o turistă care a căzut într-o râpă de pe Transfăgărăşan şi este destul de grav rănită, potrivit Realitatea.net.

Potrivit directorului Serviciului Judeţean de Salvamont Argeş, Ion Sănduloiu, primii salvatori montani au ajuns deja la femeia rănită şi a fost solicitată intervenţia unui elicopter SMURD.

"Turista a căzut sub Lacul Capra, din poteca de vară, de pe Tranfăgărăşan. Au ajuns la ea primii salvatori şi urmează să fie coborâtă până la şosea. Noi am cerut şi intervenţia unui elicopter SMURD. În funcţie de vreme, vom decide cum va fi transpoortată la spital. Dacă vremea va fi nefavorabilă, o să fie preluată de ambulanţă, iar dacă vremea ne va permite, o vom trimite cu elicopterul", a declarat Ion Sănduloiu.

Comanda carte
danescu.ro
eximbank.ro
arsc.ro
fngcimm.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

23 Mai. 2025
Euro (EUR)Euro5.0550
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4541
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3926
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0107
Gram de aur (XAU)Gram de aur476.7388

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
tibco.ro
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
antiquemarket.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb