Parteneriat între GE Money şi Mr.Bricolage

F. A.
Companii / 26 aprilie 2010

GE Money, divizia de servicii financiare de retail a concernului General Electric în România şi Mr.Bricolage, unul dintre primii jucători pe piaţa de DIY (do-it-yourself) din lume, au semnat recent un parteneriat, informează un comunicat remis redacţiei.

"La început de primăvară, românii care au planuri de reamenajare a locuinţei îşi fac deja listele de cumpărături. Şi pentru că cel mai adesea reamenajările pot atârna greu în bugetul unei familii, oamenii aleg în mod frecvent creditul. Ne bucurăm că noi, cei de la GE Money, putem să le dăm posibilitatea de a alege să îşi cumpere materialele de construcţii şi uneltele necesare şi în rate, acum şi în magazinele Mr.Bricolage", a afirmat Bogdan Dobre, Directorul General al Ralfi IFN SA, companie specializată în acordarea de credite de consum sub brandul GE Money.

Clienţii Mr. Bricolage pot aplica pentru un credit în magazin, cu rate eşalonate pe perioade cuprinse între 1 şi 5 ani. Suma maximă care poate fi împrumutată este de 20.000 de lei şi DAE începând de la 35,4%. Spre exemplu, pentru un credit de 3000 de lei pentru un produs sau mai multe luate de la Mr. Bricolage, pentru 5 ani prin produsul de finanţare "Credit Plus" de la GE Money, rata lunară este de 98,11 lei, iar suma totală de plată este de 5.886,6lei.

Opinia Cititorului ( 3 )

  1. 8671

    6242

    '.".((,,,.

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comandă “Constituţia Libertăţii „E” “Citeste “Constituţia Libertăţii „E” “Read SUPPLEMENT BURSA THE CONSTITUTION OF LIBERTY „E” “
danescu.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Aug. 2026
Euro (EUR)Euro5.2581
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.4926
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6230
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1369
Gram de aur (XAU)Gram de aur661.7120

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb