Pierderile Zimtub s-au triplat în primele nouă luni

F. A.
Companii / 17 noiembrie 2008

Producătorul de ţevi şi tuburi Zimtub Zimnicea a înregistrat, în primele nouă luni ale acestui an, pierderi de 1,062 milioane lei, de 3,2 ori mai mari faţă de cele din perioada similară a anului trecut, conform datelor furnizate Bursei de Valori Bucureşti.

Cifra de afaceri a companiei a scăzut de la 18,918 milioane lei, în perioada ianuarie-septembrie 2007, la 15,478 milioane lei, în 2008.

Veniturile au totalizat 18,021 milioane lei (minus 110,61%), iar cheltuielile 19,084 milioane lei (minus 6,75%).

La 30 septembrie, Zimtub avea de achitat datorii în sumă de 21,982 milioane lei şi de recuperat creanţe de 3,643 milioane lei.

Acţionarii Zimtub Zimnicea estimează pentru acest an realizarea unui profit brut în valoare de 101.892 lei, în condiţiile unor venituri de 50,19 milioane lei şi ale unor cheltuieli de 50,08 milioane lei. Programul de investiţii este în valoare de 8,18 milioane lei.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

19 Dec. 2025
Euro (EUR)Euro5.0896
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3449
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4650
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8140
Gram de aur (XAU)Gram de aur604.5466

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Mozart
Schlumberger
raobooks.com
cofetariiledelice.ro
leonidas-universitate.ro
Viva
metalshow-tib.ro
hiperambrozia.com
le-chateau.ro
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb