PSD: Cu sute de mii de copii fără acces la internet şi fără tablete, şcoala online este un dezastru

J.P.
Politică / 11 ianuarie 2021

Cu sute de mii de copii fără acces la internet şi fără tablete, şcoala online este un dezastru

PSD consideră că şcoala online este un dezastru, cu sute de mii de copii fără acces la internet şi fără tablete, se arată într-un mesaj postat pe Facebook de social-democraţi.

"Ministrul Educaţiei recunoaşte eşecul catastrofal al guvernării liberale din 2020 în domeniul învăţământului! Cu sute de mii de copii fără acces la internet şi fără tablete, şcoala online este un dezastru", se arată în postare.

Social-democraţii adaugă că "mai grav" este însă că şi actualii guvernanţi "continuă haosul": "demnitari PNL promit iar revenirea elevilor în şcoli din februarie, în vreme ce oamenii USR contrazic total acest scenariu".

"Din păcate, factura incompetenţei actualului Cabinet va fi plătită de copiii noştri - iar asta înseamnă: medii neîncheiate pe primul semestru, multă materie pierdută, imposibil de recuperat, incertitudine şi stres cu privire la examenele din acest an. Pentru şcoala românească, guvernarea Dreptei începe mereu cu stângul", mai spun aceştia.

Opinia Cititorului ( 1 )

  1. Pai nu le-a promis cel mai iubit fiu al poporului roman,ca in mandatu lui Tara v-a deveni "Romania educata".Si el si nevastasa fiind profesori asa inteleg ei "Romania educata".Copii romanilor,vor avea acces la educatie prin reprezentanti. Bogatii care isi permit sa plateasca meditatori la copii lor cu mii de euro,sau sa se scoleasca in strainatate,vor fi viitorii conducatori ai analfabetilor care nu au acces la educatie pentru ca asa este in capitalism.Numai cei din rasa superioara se vor scoli(asa s-a intamplat si in germania cu rasa ARIANA},iar cei fara scoala vor fi impartiti astfel, unii vor fi slugile multinatinalelor in Romania,iar o parte la cules de sparanghel,taieri de porci ,cules de capsuni,spalat de cururi batrane in occident. Ati uitat de serialul,"SCLAVA ISAURA" ?

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Iul. 2025
Euro (EUR)Euro5.0810
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3461
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.4596
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8849
Gram de aur (XAU)Gram de aur466.3616

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
industrylink.eu
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
industrylink.eu
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb