Şeful Gardienilor Revoluţiei avertizează Israelul asupra unor ''consecinţe amare'' după atacul său

R.S.
Internaţional / 28 octombrie 2024

Şeful Gardienilor Revoluţiei avertizează Israelul asupra unor ''consecinţe amare'' după atacul său

Comandantul şef al Corpului Gardienilor Revoluţiei din Iran, generalul Hossein Salami, a avertizat luni Israelul cu privire la "consecinţe amare" în urma atacurilor sale de sâmbătă împotriva unor ţinte militare din Iran, potrivit agenţiei de presă Tasnim.

Generalul Salami, liderul armatei ideologice a Iranului, a declarat că Israelul "nu a reuşit să-şi atingă obiectivele odioase" cu aceste raiduri, numindu-le "o greşeală de calcul" şi ameninţând cu "consecinţe amare şi inimaginabile".

Numeroase avioane israeliene au lansat trei valuri de lovituri înainte de zorii zilei de sâmbătă împotriva unor fabrici de rachete şi a altor ţinte din apropierea Teheranului şi în vestul Iranului, a declarat armata israeliană.

Israelul a afirmat că a atacat instalaţiile militare din Iran ca răzbunare pentru un atac cu rachete al Iranului de la 1 octombrie pe teritoriul său şi pentru atacurile mişcărilor islamiste susţinute de regimul de la Teheran - Hamas în Fâşia Gaza şi Hezbollah în Liban.

40 de nopţi albe
Comanda “Teoria dobânzii“Citeste “Teoria dobânzii“Read “INTEREST RATE THEORY“
SHE LEADS - Gala Excelenţei în Business
rominsolv.ro
danescu.ro
asbis.ro
ziarlanegru.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

24 Iul. 2026
Euro (EUR)Euro5.2348
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5974
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.6297
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.1215
Gram de aur (XAU)Gram de aur599.5279

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
canva.site
letapeseries.com
rod-print.ro
Cotaţii fonduri mutuale
Dosar BURSA - Crizele Apocalipsei
BURSA
Comanda carte
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb