Sporurile angajaţilor din Justiţie nu vor depăşi 5% din bugetul de salarii odată cu intrarea în vigoare a Legii unice, în condiţiile în care puţini angajaţi vor primi sporurile de doctorat, de izolare şi de condiţii grele de muncă, a declarat, azi, pentru NewsIn, secretarul de stat Octavian Ojog.
"Am hotărât să introducem în indemnizaţiile primite de magistraţi majoritatea sporurilor, inclusiv sporul de stabilitate, de până la 30%, iar în aceste condiţii media sporurilor câştigate de magistraţi nu va depăşi 5% din bugetul alocat salariilor în Justiţie. Sunt foarte puţini magistraţi, din cei aproape 7.000 de angajaţi din sistem, ce primesc sporul de doctorat, iar sporul pentru condiţii grele de muncă va dispărea în timp dacă dorim să lucrăm şi noi în condiţii europene", a precizat secretarul de stat în Ministerul Justiţiei, Octavian Ojog.












































1. fără titlu
(mesaj trimis de Impricinatul în data de 22.06.2009, 17:15)
GARGARA !!! Ei traiesc in alta lume si in consecinta , vad realitatea , trateaza realitatea ( aici intram si noi prostimea) de la inaltimea podiumului pe care sau cartarat si a independentei capatata de situatia financiara ce si-au / li s-a asigurat.
Cum s-ar spune totul (mai ales la ei) trece prin burta si cand totul trece si depinde de burta, nu mai poate fi vorba nici de morala si nici de moralitate.
Dar ce mai este moral la noi in tara??