Fostul premier Viorica Dancilă a anunţat că urmează să publice o carte despre perioada în care a fost prim-ministru.
Dăncilă a scris pe Facebook: "Am vorbit despre multe dintre provocările perioadei în care am fost prim-ministru, inclusiv despre relaţia cu Liviu Dragnea, dar şi despre campaniile electorale din 2019 şi colaborarea cu cei care astăzi conduc PSD. Am fost şi rămân social-democrată şi un om de echipă, iar acesta e motivul principal pentru care am amânat lansarea acestui volum pentru perioada post-electorală. Sunt lucruri care trebuie spuse, fiindcă PSD nu se poate reclădi decât pe adevăr şi pe analiza obiectivă a problemelor trecutului. Revin cu detalii, urmează momente interesante."
1. De pe acum
(mesaj trimis de sabin în data de 18.01.2021, 16:27)
o propun pt. Premiul Nobel pt.literatura!
2. e damă bună
(mesaj trimis de Creitar în data de 18.01.2021, 17:33)
Coana Veorica știe să scrie? A învățat să o facă gramatical? Sunt tare curios ce va scrie în carte despre relația ei cu Anca Alexandrescu, noua achiziție a Realitatea Plus. Și dacă va aminti episodul în care Dragnea a pus-o pe Veorica să stea drepți în picioare, în fața lui, umilind-o, în timp ce toți cei din sală stăteau pe scaune.
2.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 2)
(mesaj trimis de anonim în data de 18.01.2021, 17:37)
Stie mai bine ca orban,catu si multi altii din pnl si usr
2.2. fără titlu (răspuns la opinia nr. 2.1)
(mesaj trimis de anonim în data de 18.01.2021, 22:13)
Hai,nu zau!Ce dracu stie?Ce-au uitat altii?Circulau si niste poante despre ea:"Foaie verde maracine,sunt mai proasta decat mine""!