Casa de avocatură Voicu & Filipescu se aşteaptă, anul acesta, la o creştere de aproximativ 30% în privinţa volumului încasărilor, iar pentru 2008 aşteaptă o cifră de afaceri de 4,5 milioane euro, a declarat pentru NewsIn managing partner Daniel Voicu.
"Voicu & Filipescu a înregistrat în ultimii ani un ritm mediu de creştere de aproximativ 30% în privinţa volumului de lucru şi a încasărilor. Sperăm ca şi în 2009 să păstrăm o tendinţă de evoluţie similară. Estimăm o cifră de afaceri de aproximativ 4,5 milioane euro pentru 2008", a declarat Daniel Voicu.
De asemenea, acesta a precizat că firma de avocatură intenţionează să ofere şi servicii de consultanţă fiscală printr-o colaborare cu o firmă de specialitate. "Voicu & Filipescu primeşte de mult timp cereri din partea clienţilor în acest sens şi intenţionăm definirea în scurt timp a unei colaborări formale cu o firmă de consultanţă fiscală", a afirmat Voicu.
"Nu cred că se poate vorbi de o scădere sau o stagnare în perioada următoare, având în vedere ritmul alert de creştere înregistrat în ultimii ani de piaţa locală de avocatură, caracteristic unei pieţe în dezvoltare. Cred că în 2009 ne putem aştepta cel mult la o "aşezare" a pieţei, ceea ce s-ar putea traduce în rate de creştere mai mici pentru firme", a explicat Voicu.


























































